0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
adrenalin
hra
kultura
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Zřícenina minoritského kláštera Benešov
Kostel sv. Mikuláše
Muzeum umění a designu koupit
prohlídka muzea cca 60 min
Farmapark koupit
ve Farmaparku se děti zabaví na 3 hodiny, ale klidně i na celý den :)
Trasa
TIP NA VÝLET

Benešov, umění i zábava kousek od Prahy

Máte rádi umění a zároveň se rádi bavíte při něčem hodně zajímavém? Snadná pomoc. Navíc, v tom nejste sami, takových spřízněných duší je celá řada. To vše se dá využít rovněž při cestovatelských aktivitách. Stačí najít to správné místo. Zkuste například Benešov. Podle názvu ho zná mnoho lidí, ale kdo ho zná z vlastního prožitku?

Miroslav Pospíšil
22.6.2021
4 MIN ČTENÍ

Benešov najdete ve Středočeském kraji, zhruba 30 kilometrů od Prahy. Město leží v Benešovské pahorkatině a protéká zde Benešovský potok a Konopišťský potok. První písemná zmínka o Benešovu pochází z roku 1219. Dodnes je zde zachovalé nádherné centrum města, jemuž doslova vévodí Masarykovo náměstí a budovy jako jsou třeba Stará radnice a Nová radnice.

Z památek si v Benešově prohlédněte kostel svatého Mikuláše se samostatnou zděnou zvonicí, zříceninu klášterního kostela minoritů, Piaristickou kolej, židovský hřbitov nebo místní Pivovar Ferdinand.

Muzeum umění a designu Benešov

Za skutečným uměním se pak vypravte do Muzea umění a designu Benešov. Najdete zde sbírku volného a užitého umění. Sbírkový fond čitá na zhruba 13 tisíc předmětů. Obdivovat tady můžete díla několika uměleckých odvětví – malba, grafika, fotografie, plastika, design. Nechybí sochy nebo dokonce i interaktivní instalace. Prohlídka vám zabere přibližně tři hodiny. Pokud tedy nespěcháte, ovšem to by byla škoda. Raději si vše dokonale užijte.

Samozřejmě, že si ve městě můžete prohlédnout rovněž Muzeum Podblanicka, kde se zase dovíte zajímavosti o životě, zvycích a tradicích zdejšího kraje. Kdo chce pokračovat v muzejních expozicích, má stále šanci. K dispozici je JAWA muzeum Konopiště nebo Motocyklové a technické muzeum Netvořice.

Zámek Konopiště

Opravdový skvost pak leží na Konopišti. Patrně asi tušíte, oč se jedná. Když na Konopiště, tak přece na místní zámek. Někdejší sídlo následníka rakousko – uherského trůnu arcivévody Františka Ferdinanda d‘Este. Právě toho arcivévody, kterého zabil i s manželkou Žofií Chodskou atentátník v Sarajevu. Zámek Konopiště je vskutku mimořádný, a to jak z venkovního pohledu, tak především uvnitř. Samozřejmě se poté projděte i v zámeckém parku. Dokonce se zde pořádají vyjížďky na koních, takže budete skoro jako někdejší šlechta, která zde pobývala.

zámek Konopiště

Zámek Konopiště

Farmapark Soběhrdy

A protože by měl být každý výlet spojený i se zábavou, vyrazte s dětmi do Farmaparku. Zábavní park potěší všechny milovníky zvířat, dětškých hřišť, atrakcí a dobrého jídla. Nečekejte tradiční zoo jak ji znáte, ve Farmaparku si zvířata můžete pohladit, nakrmit a poznat je v jejich přirozeném prostředí.

Farmapark

Farmapark - krmení zvířat Farmapark - atrakce

Paintball Benešov

Pokud dáváte přednost akční zábavě a dobrodružství, tak si pojďte zahrát paintball. Adrenalin a napětí umocní areál bývalé vojenské základny s bunkry, zákopy a vojenskou technikou. Na výběr máte ze 6 odlišných hřišť, takže na své si přijdou opravdoví fajnšmekři, ale také děti od 5 let, pro které je připraveno speciální vybavení a hřiště, uzpůsobené pro maximální zábavu dětí a maximální klid maminek.

Paintball Benešov

Outdoor paintball Junior paintball

Vidíte, že samotný Benešov a nejbližší okolí má co nabídnout. Výlet do Benešova můžete rovněž pojmout jako výborné zpestření, když zavítáte na pár dní do Prahy. Je to od sebe přece jen kousek. Využijte možnosti a seznamte se zase s něčím novým a zajímavým.

Rezervujte si aktivity v okolí