0
Základní informace
celodenní
rodina
skupina
adrenalin
hra
kultura
sport
Udělejte si skvělý den
adrenalinová jízda na motokárách koupit
Jump Family - trampolíny pro děti i dospělé koupit
Bowling Beseda koupit
Wellness Beseda koupit
Paintball v Českých Budějovicích - nejlepší na jihu Čech koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

České Budějovice jsou otevřené každému

K nejznámějším městům České republiky patří bezesporu České Budějovice. Metropole jižních Čech láká mnoho turistů k návštěvě a není se co divit. Krásné město, které si zamilujete hned při první návštěvě. A což teprve, až ho začnete prozkoumávat zblízka. Udělejte si výlet do Českých Budějovic, a to nejlépe s celou svou rodinou.

Miroslav Pospíšil
3.11.2021
3 MIN ČTENÍ

České Budějovice se nacházejí v Jihočeském kraji, jde o centrum hlavního dění celého zdejšího regionu. Město leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltavy a Malše. Jde o velmi zachovalé historické město a centrum má právem statut městské památkové rezervace. České Budějovice byly založeny roku 1265.

Co si nesmíte nechat ujít v Českých Budějovicích

Je naprosto jasné, že každý návštěvník jihočeské metropole zavítá do středu města, tedy konkrétně na náměstí Přemysla Otakara II. s vyhlášenou barokní Samsonovou kašnou a typickou radnicí. Místo, které je velmi fotogenické. Vidět zároveň musíte barokní katedrálu svatého Mikuláše, Černou věž a dominikánský klášter.

kasna a katedrala

Samsonova kašna s radnicí katedrála svatého Mikuláše a Černá věž

Určitě si v Českých Budějovicích zajděte do Jihočeského muzea, ať se více seznámíte s historií města a celého kraje. K dispozici jsou rovněž Muzeum koněspřežky, Jihočeské motocyklové muzeum, Budvar muzeum České Budějovice nebo Vodárenská věž. Všechna tato muzea snad ani za jeden den stihnout nelze.

Jihočeské muzeum a slepé rameno řeky Malše

Jihočeské muzeum slepé rameno řeky Malše

Další vaší zastávkou by mohlo být třeba přístaviště Lannova loděnice. Protéká zde přece Vltava, která tvoří soutok s Malší. V těsném sousedství Českých Budějovic pak najdete vyvýšeninu Lišovský práha, Třeboňskou pánev, Novohradské hory, zříceninu Dívčí kámen a pochopitelně Šumavu. Na území Českých Budějovic najdete hned několik rybníků. Procházka či projížďka na kole, je zde vítanou změnou. Jde například o Starohaklovský rybník, rybník Černiš či Novohaklovský rybník. Dokonce v blízkém okolí najdete Přírodní rezervaci Vrbenské rybníky a přírodní památky Kaliště, Vrbenská tůň, Tůně u Špačků. Krásnou procházku nabízí park Stromovka. To už je ovšem na delší pobyt.

Čas na zábavu a zážitky

Milujete řev motorů a vůni benzínu? Láká vás jízda, jakou si v běžném provozu dovolit nejde? Pak je pro vás adrenalinová jízda na motokárách jako dělaná. Centrum motokár se nachází asi 7 km od Českých Budějovic v Hluboké nad Vtavou a nabízí jedinečný zážitek jak pro dospělé tak i pro děti. Dáváte-li přednost aktivnější zábavě, vezměte své ratolesti do parku Jump Family. Mezitím, co si budou vaše děti užívat spoustu zábavy na trampolínách, atrakcích a ti nejmenší v dětském koutku, vy si můžete na chvíli odpočinout na baru.

motokáry a jump family

motokáry v Hluboké nad Vltavou Jump Family České Budějovice

Co s načatým večerem?:) Vyrazte do Besedy, která nabízí hned 2 zážitky. V Bowling & Bar Beseda si s celou rodinou zahrejte bowling a v relaxační zóně si odpočiňte po náročném dni plném poznávání.

Vidíte sami, že pobyt v Českých Budějovicích může být velmi zajímavý, bohatý na zážitky a na své si přijdou jako dospělí tak děti.

Rezervujte si aktivity v okolí