0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
kultura
půjčovny
sport
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Hrad a zámek Český Krumlov
prohlídka zámku (nutná rezervace 24 hod. předem) cca 60 min
Segway tours po Českém Krumlově koupit
jízda na sagway cca 60 min
Výlet na Vltavě - poznejte krásy města z vodní hladiny koupit
výlet na raftech, kánoi či paddleboardu cca 60 min
Trasa
TIP NA VÝLET

Český Krumlov na vás dýchne nejen svou historií

Zdá se vám, že některá místa jsou navštěvovaná více než jiná? Samozřejmě, že ano, tak už to prostě chodí. Ovšem, není žádný důvod, proč se kvůli tomu vzdávat svého poznávacího a zážitkového snu. A třeba budete mít štěstí, neboť zrovna bude lidí méně. Takovým typickým místem je Český Krumlov. Město, které by snad měl, aspoň jednou za život, navštívit každý. Podobných měst totiž není mnoho.

Miroslav Pospíšil
2.6.2021
4 MIN ČTENÍ

Český Krumlov najdete v Jihočeském kraji, přibližně 22 km od Českých Budějovic. Město leží pod hřebenem Blanského lesa a protéká zde řeka Vltava. První písemná zmínka pochází z roku 1253. Český Krumlov je jedním z měst, které mají přízvisko Brána Šumavy. Aby taky ne, když Šumava je odtud coby kamenem dohodil.

Český Krumlov na každého doslova dýchne svou zachovalou historií. Něco takového se hned tak nevidí. Ne nadarmo má středověký ráz centra statut městské památkové rezervace a je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zdejší slavné šlechtické rody, Rožmberkové či Schwarzenberkové, vtiskly městu mimořádný ráz, který přetrval dodnes.

Zámek Český Krumlov

Kam se tedy vydat v Českém Krumlově nejprve? No přece na zdejší zámek, který tvoří dominantu města. Jedná se o druhý nejrozsáhlejší zámecký areál v České republice (větší je pouze Pražský hrad). Vedle zámku je vám k dispozici rovněž zámecká zahrada se zachovalým barokním divadlem. Také zde uvidíte ono pověstné divadlo s otáčivým hledištěm. Než si tohle všechno projdete, uběhne docela dost času.

zámecká zahrada

zámecká zahrada

Dopoledne tak ještě stihnete prohlédnout renesanční radnici, kostel svatého Víta z 15. století či sídlo českokrumlovského preláta Prelaturu. Za pozornost stojí Krčínův dům (nazvaný podle slavného rybníkáře Jakuba Krčína) či historické čtvrti Latrán a Plešivec.

Spojte zábavu s poznáním města

Po obědě si naplánujte trochu toho adrenalinu. To se vám bohatě splní v půjčovně motocyklů Půjč si moto. Půjčí vám zde mašiny jako je Yamaha F21 Fazer, Yamaha MT-3 nebo BMW GS Adventure. Samozřejmě si cestu zvolíte sami a máte jedinečnou možnost poznat blízké či i vzdálenější okolí Českého Krumlova. Pokud vás neláká adrenalinová jízda, ale chcete zažít trochu dobrodružství a zábavy, vyrazte prozkoumat město na Segway, které si užíjí i děti od 8 let.

výhled na město

V případě, že do města zavítáte v zimě, tak si vyhraďte celý víkend. Jeden den totiž můžete absolvovat intenzivní snowkite kurz. Samotná výuka trvá 4,5 hodiny a zbytek času je věnován procvičování. Celkem trvá kurz 8 hodin.

Český Krumlov každého návštěvníka velmi podrobně seznámí se zdejší historií prostřednictvím Regionálního muzea Český Krumlov. Dále lze vidět Muzeum vltavínů, synagogu či velmi zajímavé Muzeum Fotoateliér Seidel. Nedaleko města je pak veřejnosti přístupný grafitový důl, kde se lze projet důlním vláčkem.

Okolí Českého Krumlova má dostatek turistických pěších stezek a cyklistických stezek. Stačí si půjčit kolo či elektrokolo a vyrazit. Milovníci vodních sportů, zvláště tedy vodáci, si přijdou na své na Vltavě, která městem protéká. Jde o jedno z tradičních míst, kde se vodácké výpravy zastavují, když plují okolo. Spojte tak příjemné s užitečným a poznejte krásy města z vodní hladiny.

výlet na raftech

výlet na raftech

Jak sami vidíte, je Český Krumlov velmi atraktivní cíl vaší cesty. Možná nebude stačit jedna návštěva a vy se sem zase vydáte i příště. Jihočeská perla vás prostě dostane po všech stránkách.

Rezervujte si aktivity v okolí