0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
kultura
sport
Udělejte si skvělý den
Vlastivědné muzeum Olomouc koupit
Lanové centrum Proud koupit
Trampolínové centrum Jump Academy Olomouc koupit
Házení sekerou na terč v Bulzajz koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Hanácká metropole Olomouc okouzlí každého

Říká se, že Haná je úrodná, že jsou zde krásné dívky, že hanácký kroj je bohatý a že Hanáci jsou bodří a příjemní lidé. Opravdu tomu tak je. Přesvědčit se o tom všem můžete snadno také vy, a to ať jste z jakékoliv části České republiky. Recept je jednoduchý, dejte si za cíl navštívit Olomouc, jedno z nejkrásnějších měst naší vlasti. Tady si užijete volného času naplno.

Miroslav Pospíšil
1.6.2021
3 MIN ČTENÍ

Metropole Hané Olomouc leží v Olomouckém kraji na řece Moravě v Hornomoravském úvalu. Jde o jedno z nejstarších velkých měst České republiky. V historii hrála Olomouc významnou roli v rámci českého království i moravského markrabství. To vše je zde patrné až do současných dnů. Však uvidíte sami.

Sloup nejsvětější trojice

Olomouc je dodnes jedno z nejzachovalejších historických měst. Centrum má statut městské památkové rezervace. Sloup Nejsvětější Trojice je pak zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Historická radnice pak každého návštěvníka zaujme svým orlojem. Ano, nejen Praha, nýbrž i Olomouc se může pochlubit orlojem.

Vlastivědné muzeum Olomouc

Pokud se chcete skutečně s historií, tradicemi, místnímu zvyky a celkovém životě dokonale seznámit, tak určitě navštivte Vlastivědné muzeum Olomouc. Sbírkový muzejní fond je velmi bohatý a pestrý. Návštěva muzea bude bavit nejen dospělé, ale i děti. Odnesete si odtud mnoho podnětů.

Vlastivědné muzeum Olomouc Vlastivědné muzeum Olomouc

Vlastivědné muzeum Olomouc

Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém kopečku

Za návštěvu pak určitě rovněž stojí Muzeum moderního umění, Arcidiecézní muzeum, Muzeum olomoucké pevnosti nebo Letecké muzeum. K dispozici je mnoho galerií po celém území města Olomouce. Velmi atraktivní je prohlídka katedrály svatého Václava a baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku.

katedrála sv. václava a klášterní hradisko

katedrála svatého Václava Klášterní Hradisko

Odpočinout si můžete v mnoha městských parcích nebo se vydat na příjemnou procházku naučnou stezkou, která propojuje dochované vojenské pevnosti. Prakticky na každém kroku v Olomouci jsou příležitosti k fotografování.

Čas na zábavu pro děti i dospělé

Chtělo by to něco na pořádné odreagování, co říkáte? Snadná pomoc. Vydejte se do lanového centra Proud, kde na vás čeká velká adrenalinová houpačka. Obří houpačka je pro každého zájemce od 6 let. Zároveň mohou houpačky využívat dva lidé. Zažijete zde stav beztíže (tedy skoro) nebo volný pád. Hodinu si tady můžete užívat podle libosti.

velka adrenalinova houcka a trampolinove centrum

velká adrenalinová houpačka trampolínové centrum Jump Academy

Počasí vám nepřeje? Nevadí, vyrazte do trampolínového centra Jump Academy. V zábavním centru se vyřádíte na 37 trampolínách a dalších atrakcích (9D kino, O² airbag). Vyzkoušet můžete i nejrůznější akrobatické kousky pod vedením zkušených trenérů a animátorů. Zrelaxovat se pak můžete v komfort zóně s wifi připojením.

Upřednostňujete adrenalinovou zábavu? Pak byste si neměli nechat ujít házení sekerou. V zahraničí poměrně rozšířený sport, u nás teprve v plenkách. Nemusíte se bát, jedná se o bezpečnou zábavu pro všechny nadšence, kteří chtějí zkusit něco nového. I pro děti. :-) Čeká vás spoustu zábavy a plno her na body v házení sekerou, hvězdice, mačety aj.

Dvě důležité destinace Olomouce jsme si nechali schválně na konec. V obou totiž lze pobýt i několik hodin. Výstaviště Flora Olomouc je určeno každému, kdo má rád rostliny, zahradničení, pěstování ovoce a zeleniny apod. Pravidelně se zde konají výstavy.

Flora Olomouc

Flora Olomouc

Samostatnou kapitolou pak je Zoologická zahrada Olomouc na Svatém Kopečku. Na zoo si vyhraďte aspoň čtyři hodiny, nikam nespěchejte a vše si řádně užijte. Děti budou doslova v sedmém nebi. Vystoupejte i na vyhlídkovou věž v areálu zoo a dopřejte si nádherné výhledy na celou Hanou.

Zoo Olomouc Zoo Olomouc

Zoo Olomouc Zoo Olomouc

Tak už víte, proč je Olomouc tou správnou volbou? Určitě ano. Ostatně, jeden den je na metropoli Hané málo. Musíte přijet víckrát.

Rezervujte si aktivity v okolí