0
Základní informace
3 - 6 hod
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
kultura
sport
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Arcibiskupský zámek Kroměříž
procházka v Podzámecké zahradě 45 - 60 min
Kostel sv. Mořice
Kostel sv. Jana Křtitele
Paintball v areálu Hvězda koupit
až 4 hod nabité adrenalinem
Trasa
TIP NA VÝLET

Hanácké Athény, to je Kroměříž

Jsou města, která si časem vyslouží nějaké to přízvisko. Obvykle jde o něco, co dobře charakterizuje dané město a dělá mu svým způsobem čest a dobré jméno. Hanácké Athény, tak se říká Kroměříži. Pokud se sem rozjedete, hravě zjistíte proč zrovna Hanácké Athény. To se prostě musí vidět, vykládat či psát o tom nestačí. Začněte balit, Kroměříž čeká.

Miroslav Pospíšil
15.3.2021
3 MIN ČTENÍ

Kroměříž čili Hanácké Athény najdete ve Zlínském kraji, v úrodné a nádherné Hané. Město leží na řece Moravě v Hornomoravském úvalu. První písemná zmínka pochází již z roku 1110. Jde tedy o jedno z nejstarších měst celého zdejšího regionu. Historie se vám v Kroměříži bude připomínat doslova na každém kroku.

Arcibiskupský zámek

Arcibiskupský zámek a Květná a Podzámecká zahrada patří ke klenotům celého Kroměříže. Vůbec není divu, že jsou tato místa na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Tohle prostě musí navštívit každý, kdo do Kroměříže přijede. Bez tohoto poznání by to bylo, jakoby jste zde snad vůbec nebyli. Nejlepší doba k návštěvě je jaro či léto, kdy všechno kvete.

kroměříž-květná a zámecká zahrada

Květná zahrada Zámecká zahrada

Z historických památek si prohlédněte rovněž kostel svatého Mořice, kostel svatého Jana Křtitele nebo pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje. Velmi zajímavá je prohlídka Biskupské mincovny, kde se nachází největší sbírka mincí ve střední Evropě. Dochovala se rovněž Mlýnská brána, pozůstatek městského opevnění.

Je libo trochu adrenalinové zábavy?

Možná je toho na dopoledne víc než dost. Dejte si nějaký ten oběd a pak hurá do sportovního zápolení. K dispozici je vám paintball v areálu Hvězda. Jde o bývalý vojenský objekt, kde se zhruba tři až čtyři hodiny můžete oddávat skvělému adrenalinu a pořádnému vzrušení. Nabídky mohou využít jednotlivci nebo skupiny, a to už od 10 let věku.

Další zajímavá místa v Kroměříži

Kroměříž má velmi zajímavé Muzeum Kroměřižska, kde se obeznámíte nejen s městem jako takovým, ale i se životem v okolí, tradicemi a zvyky Hanáků. Za prohlídku pak stojí vodní elektrárna Strž. Pěkné možnosti procházky jsou v Přírodním parku Záhlinské rybníky.

Máte rádi víno? To je, ale otázka. Bodejť byste neměli, aspoň tedy většina určitě ano. Arcibiskupské vinné sklepy jsou vám plně k dispozici. Využijte této možnosti a dopřejte si košt kvalitního vína a zároveň si sebou odneste nějakou tu lahvinku.

Kroměříž je obecně krásné město, které si vás získá snadno na svou stranu. Rádi se sem budete vracet a poznávat nové věci či si připomínat ty již poznané. Vždy pak záleží na vašem přání, na vašem rozhodnutí. Zkrátka, jaké si to v Kroměříži uděláte, takové to budete mít. A může to být velmi inspirující.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek