Základní informace
3 - 6 hod
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
kultura
sport
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Parkoviště Velké náměstí
9:00
4 min
Arcibiskupský zámek Kroměříž
9:05
procházka v Podzámecké zahradě 45 - 60 min
10 min
Kostel sv. Mořice
10:30
3 min
Kostel sv. Jana Křtitele
11:00
pauza na oběd
zpátky na parkoviště
Parkoviště Velké náměstí
13:15
10 min
Paintball v areálu Hvězda koupit
13:30
Trasa
TIP NA VÝLET

Hanácké Athény, to je Kroměříž

Jsou města, která si časem vyslouží nějaké to přízvisko. Obvykle jde o něco, co dobře charakterizuje dané město a dělá mu svým způsobem čest a dobré jméno. Hanácké Athény, tak se říká Kroměříži. Pokud se sem rozjedete, hravě zjistíte proč zrovna Hanácké Athény. To se prostě musí vidět, vykládat či psát o tom nestačí. Začněte balit, Kroměříž čeká.

Miroslav Pospíšil
15.3.2021
3 MIN ČTENÍ

Kroměříž čili Hanácké Athény najdete ve Zlínském kraji, v úrodné a nádherné Hané. Město leží na řece Moravě v Hornomoravském úvalu. První písemná zmínka pochází již z roku 1110. Jde tedy o jedno z nejstarších měst celého zdejšího regionu. Historie se vám v Kroměříži bude připomínat doslova na každém kroku.

Arcibiskupský zámek a Květná a Podzámecká zahrada patří ke klenotům celého Kroměříže. Vůbec není divu, že jsou tato místa na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Tohle prostě musí navštívit každý, kdo do Kroměříže přijede. Bez tohoto poznání by to bylo, jakoby jste zde snad vůbec nebyli. Nejlepší doba k návštěvě je jaro či léto, kdy všechno kvete.

kroměříž-květná a zámecká zahrada

Květná zahrada Zámecká zahrada

Z historických památek si prohlédněte rovněž kostel svatého Mořice, kostel svatého Jana Křtitele nebo pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje. Velmi zajímavá je prohlídka Biskupské mincovny, kde se nachází největší sbírka mincí ve střední Evropě. Dochovala se rovněž Mlýnská brána, pozůstatek městského opevnění.

Možná je toho na dopoledne víc než dost. Dejte si nějaký ten oběd a pak hurá do sportovního zápolení. K dispozici je vám paintball v areálu Hvězda. Jde o bývalý vojenský objekt, kde se zhruba tři až čtyři hodiny můžete oddávat skvělému adrenalinu a pořádnému vzrušení. Nabídky mohou využít jednotlivci nebo skupiny, a to už od 10 let věku.

Kroměříž má velmi zajímavé Muzeum Kroměřižska, kde se obeznámíte nejen s městem jako takovým, ale i se životem v okolí, tradicemi a zvyky Hanáků. Za prohlídku pak stojí vodní elektrárna Strž. Pěkné možnosti procházky jsou v Přírodním parku Záhlinské rybníky.

Máte rádi víno? To je, ale otázka. Bodejť byste neměli, aspoň tedy většina určitě ano. Arcibiskupské vinné sklepy jsou vám plně k dispozici. Využijte této možnosti a dopřejte si košt kvalitního vína a zároveň si sebou odneste nějakou tu lahvinku.

Kroměříž je obecně krásné město, které si vás získá snadno na svou stranu. Rádi se sem budete vracet a poznávat nové věci či si připomínat ty již poznané. Vždy pak záleží na vašem přání, na vašem rozhodnutí. Zkrátka, jaké si to v Kroměříži uděláte, takové to budete mít. A může to být velmi inspirující.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete s něčím pomoci? Jsme tady pro Vás.
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Sledujte, co se kde děje
Budeme Vás informovat nejen o nových aktivitách, ale také o akčních nabídkách v okolí.
Odesláním vyjadřujete souhlas se zasíláním novinek.