0
Základní informace
celodenní
páry
rodina
skupina
sport
vzdělávací
wellness
Udělejte si skvělý den
procházka karlovarským lázeňským centrem
Muzeum voskových figurín koupit
prohlídka muzeca cca 90 min
Zážitkový kurz lukostřelby koupit
délka kurzu cca 2 hod
Trasa
TIP NA VÝLET

Karlovy Vary, naše nejznámější lázně

Občas vůbec nezaškodí zavítat na místa hodně známá, ale velmi atraktivní s nezapomenutelnou atmosférou. Nebojte se, že potkáte hodně lidí a užijte si své vlastní vnímání prostředí, ve kterém se nacházíte. Přesně takovým místem jsou například Karlovy Vary, naše nejznámější lázeňské město. Nejezdí sem pouze lázeňští pacienti, ale mnoho dalších turistů, kteří chtějí vidět tohle krásné město na vlastní oči.

Miroslav Pospíšil
13.8.2021
4 MIN ČTENÍ

Karlovy Vary jsou metropolí Karlovarského kraje v západních Čechách. Město leží na soutoku řek Ohře a Teplé. Jde o historické město s nezapomenutelnou architekturou, jedinečnou atmosférou a město mnoha národností. Není divu, vždyť se sem sjíždí lázeňská klientela z celého světa, a to už pěknou řádku let.

Procházka městem

Každému návštěvníkovi, zvláště, je-li zde poprvé, učarují na první pohled historické lázeňské budovy včetně několika kolonád. Jen samotná poznávací procházka zabere nějaký ten čas. Nelitujte námahy a poznejte Karlovy Vary důkladně i po této stránce. Zároveň si na procházce můžete prohlédnout například kostel svaté Máří Magdaleny, pravoslavný chrám svatého Petra a Pavla či kostel svatého Urbana.

karlovy vary

kolonáda centrum

Muzeum voskových figurín

Po tomto úvodu se určitě zajděte rozptýlit do muzea voskových figurín Muzeum of Wax v kostele svatého Lukáše. Uvidíte dokonalé voskové kopie významných osobností uplynulých 120 let. Všechny figuríny jsou v kostýmech své doby a dokonale zpracované. Prohlídka vám zabere zhruba devadesát minut. Tohle bude bavit i vaše děti.

Pochopitelně i v tomto městě najdete zdejší muzejní expozice – Muzeum Karlovy Vary, Muzeum Jana Bechera nebo Sklářské muzeum Moser. Vyberte si sami podle svých zájmů a toho, co všechno chcete poznat.

Muzeum voskových figurín – Kostel sv. Lukáše Karlovy Vary

Muzeum voskových figurín – Kostel sv. Lukáše Karlovy Vary

Každý, kdo navštíví Karlovy Vary, musí vidět zdejší vřídla. Je to vpravdě nezapomenutelný zážitek, a to jak pro dospělé, tak pro děti. Pochopitelně se to neobejde bez ochutnání nějaké té minerální vody. Bez tohoto zážitku se z Karlových Varů neodjíždí. Patří to jaksi k místnímu nepsanému bontonu.

Sportovní vyžití

Odpoledne si dopřejte nějaké to sportovní vyžití. Vhodnou variantou je zážitkový kurz lukostřelby. Máte dvě hodiny na to, abyste se seznámili s technikou střelby z luku a dostatečně si zastříleli na terč. Program je pro jednotlivce, dvojice či skupiny, a to už od 8 let věku.

Svatošské skály Karlovy Vary toho nabízejí ještě mnohem víc. Neváhejte a vydejte se na rozhlednu Diana, rozhlednu Aberg, vyhlídku Karla IV. či Goethovu vyhlídku. Pohled na město od pověstné sochy kamzíka patří k jedinečným. Krásné jsou procházky v okolí Chodovského potoka, Vitického potoka nebo řeky Rolavy. Městem vede trasa Cyklostezky Ohře. Ti náročnější pak mohou využít golfového hřiště v nejstarším golfovém klubu České republiky.
Svatošské skály

Karlovy Vary jsou prostě své a jedinečné. Přesvědčte se sami. Hodně zajímavých prožitků v Karlových Varech.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek