Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
hra
kultura
sport
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Kryté parkoviště Galerie Plaza
9:00
5 min
Radnice Liberec
9:05
20 min
Severočeské muzeum
9:30
prohlídka muzea cca 1 hodina
tramvaj č. 2 (z: Muzeum - Galerie Lázně, do: Šaldovo náměstí) 3 min
Kryté parkoviště Galerie Plaza
10:45
pauza na oběd
5 min
Parkoviště Oblačná
12:30
15 min
Vodní nádrž Harcov (ulice Zvolenská) koupit
14:00
15 min
Parkoviště Oblačná
16:30
7 min
Parkoviště Tesco, Olbrachtova
16:40
5 min
Real Escape Adventure Liberec koupit
17:00
Trasa
TIP NA VÝLET

Liberec, severní perla republiky

Jestliže chcete zažít opravdu spoustu různorodých akcí a poznání, pak neváhejte a vypravte se na sever Čech. Ptáte se kam? Tím místem není nic jiného než všem dobře známý Liberec. Minimálně podle jména zná Liberec každý. A což teprve až toto město navštívíte a uděláte si vyloženě volný víkend. Které roční období si vyberete je na vás, tady se nemusíte nudit nikdy.

Miroslav Pospíšil
18.3.2021
4 MIN ČTENÍ

Liberec je metropolí Libereckého kraje v severních Čechách. Leží v Liberecké kotlině v těsném sousedství zdejšího nejvyššího vrcholu, a to Ještědu (1012 m n. m.). Do Jizerských hor je odtud co by kamenem dohodil a stejně tak do Krkonoš. První doložená písemná zmínka o městě pochází z roku 1352.

Libercem protéká řeka Lužická Nisa s přítoky Černá Nisa a Harcovský potok. Zároveň je zde několik rybníků – Vesecký, Kačák, Seba. Město má zachovalé historické centrum což je vidět například na novorenesanční radnici či na nejstarších stavbách, tedy tzv. Valdštejnských domcích. Samozřejmě si zde můžete prohlédnout také mnoho různých kostelů. S historií Liberce a zdejšího kraje se dobře seznámíte na zámku či v Severočeském muzeu Liberec. Neméně zajímavá je zřícenina hradu Hamrštejn.

Liberec - radnice a Severočeské muzeum

radnice Severočeské muzeum

Po tomto úvodu, byť už celkem náročnějším, by to chtělo nevázané odreagování. To najdete při únikových hrách Real Escape. V nabídce je hra Prokletá hrobka faraona Furtseschklebeta nebo hra Šílený kapitán aneb Únik z potápějící se lodi. Využijte zážitkové aktivity s vašimi dětmi, jistě se vyřádí dost a dost.

Odpoledne pak můžete začít třeba kurzem veslování na jezeře v pramici. Místem konání je vodní nádrž Harcov. Kurz trvá dvě hodiny a je určen i pro děti od 12 let. Vodní sporty jsou poměrně oblíbené, tak si zábavnou formou osvojíte novou dovednost. Neváhejte do toho jít, není se čeho obávat.

O dalším programu můžete sami popřemýšlet. Nedá se totiž stihnout všechno za jeden den. I proto je vhodnější přijet minimálně na víkend. V Liberci najdete Botanickou zahradu a také Zoologickou zahradu Liberec, nejstarší zoo v České republice. Za prohlídku stojí technické muzeum a DinoPark. Mnoho zábavy si užijete v zařízení iOlandia – k dispozici 400 interaktivních exponátů. A například v takovém Centru Babylon Liberec můžete strávit celý den. Je zde aquapark, zrcadlové bludiště, občerstvení a celkový wellness.

Jednu věc jsme si nechali schválně na konec. Výstup na Ještěd. Ikonickou stavbu horského hotelu na vrcholku této hory zná jistě každý. Objevuje se na mnoha fotografiích a filmových záběrech. Tohle prostě musíte vidět na vlastní oči. Přijet do Liberce a vynechat Ještěd snad ani nejde. Nelitujte času a námahy a vyšlápněte si na tento majestátní vrchol.

O zážitky není v Liberci vskutku žádná nouze. Patrně budete muset přijet opakovaně a dohnat to, co jste nestihli při prvním pobytu. To však vůbec nevadí. Severní Čechy jsou obecně krásné a lze místních podmínek využít i k turistickým pěším pochodům či výletům na kole. Nenechte se připravit o skvěle prožitý volný čas v Liberci.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete s něčím pomoci? Jsme tady pro Vás.
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Sledujte, co se kde děje
Budeme Vás informovat nejen o nových aktivitách, ale také o akčních nabídkách v okolí.
Odesláním vyjadřujete souhlas se zasíláním novinek.