0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
hra
kultura
sport
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Radnice Liberec
Severočeské muzeum
prohlídka muzea cca 1 hodina
Vodní nádrž Harcov (ulice Zvolenská) koupit
2 hod veslování
Real Escape Adventure Liberec koupit
délka hry cca 2 hod
Trasa
TIP NA VÝLET

Liberec, severní perla republiky

Jestliže chcete zažít opravdu spoustu různorodých akcí a poznání, pak neváhejte a vypravte se na sever Čech. Ptáte se kam? Tím místem není nic jiného než všem dobře známý Liberec. Minimálně podle jména zná Liberec každý. A což teprve až toto město navštívíte a uděláte si vyloženě volný víkend. Které roční období si vyberete je na vás, tady se nemusíte nudit nikdy.

Miroslav Pospíšil
18.3.2021
4 MIN ČTENÍ

Liberec je metropolí Libereckého kraje v severních Čechách. Leží v Liberecké kotlině v těsném sousedství zdejšího nejvyššího vrcholu, a to Ještědu (1012 m n. m.). Do Jizerských hor je odtud co by kamenem dohodil a stejně tak do Krkonoš. První doložená písemná zmínka o městě pochází z roku 1352.

Libercem protéká řeka Lužická Nisa s přítoky Černá Nisa a Harcovský potok. Zároveň je zde několik rybníků – Vesecký, Kačák, Seba. Město má zachovalé historické centrum což je vidět například na novorenesanční radnici či na nejstarších stavbách, tedy tzv. Valdštejnských domcích. Samozřejmě si zde můžete prohlédnout také mnoho různých kostelů. S historií Liberce a zdejšího kraje se dobře seznámíte na zámku či v Severočeském muzeu Liberec. Neméně zajímavá je zřícenina hradu Hamrštejn.

Liberec - radnice a Severočeské muzeum

radnice Severočeské muzeum

Prověřte týmového ducha při hraní únikových her

Po tomto úvodu, byť už celkem náročnějším, by to chtělo nevázané odreagování. To najdete při únikových hrách Real Escape. V nabídce je hra Prokletá hrobka faraona Furtseschklebeta nebo hra Šílený kapitán aneb Únik z potápějící se lodi. Využijte zážitkové aktivity s vašimi dětmi, jistě se vyřádí dost a dost.

Naučte se veslovat v pramici

Odpoledne pak můžete začít třeba kurzem veslování na jezeře v pramici. Místem konání je vodní nádrž Harcov. Kurz trvá dvě hodiny a je určen i pro děti od 12 let. Vodní sporty jsou poměrně oblíbené, tak si zábavnou formou osvojíte novou dovednost. Neváhejte do toho jít, není se čeho obávat.

O dalším programu můžete sami popřemýšlet. Nedá se totiž stihnout všechno za jeden den. I proto je vhodnější přijet minimálně na víkend. V Liberci najdete Botanickou zahradu a také Zoologickou zahradu Liberec, nejstarší zoo v České republice. Za prohlídku stojí technické muzeum a DinoPark. Mnoho zábavy si užijete v zařízení iOlandia – k dispozici 400 interaktivních exponátů. A například v takovém Centru Babylon Liberec můžete strávit celý den. Je zde aquapark, zrcadlové bludiště, občerstvení a celkový wellness.

Ještěd

Jednu věc jsme si nechali schválně na konec. Výstup na Ještěd. Ikonickou stavbu horského hotelu na vrcholku této hory zná jistě každý. Objevuje se na mnoha fotografiích a filmových záběrech. Tohle prostě musíte vidět na vlastní oči. Přijet do Liberce a vynechat Ještěd snad ani nejde. Nelitujte času a námahy a vyšlápněte si na tento majestátní vrchol.

O zážitky není v Liberci vskutku žádná nouze. Patrně budete muset přijet opakovaně a dohnat to, co jste nestihli při prvním pobytu. To však vůbec nevadí. Severní Čechy jsou obecně krásné a lze místních podmínek využít i k turistickým pěším pochodům či výletům na kole. Nenechte se připravit o skvěle prožitý volný čas v Liberci.

Rezervujte si aktivity v okolí