0
Základní informace
celodenní
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
kultura
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
Prohlídka Malé Strany s průvodcem koupit
My Race - simulátor závodních aut koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Malá Strana, romantická i tajemná část Prahy

Prakticky každý při návštěvě Prahy aspoň trochu bloumá ulicemi a poznává zdejší zákoutí, skryté krásy a zajímavosti. Často si tak člověk předem vybere, co si konkrétně projde a co vlastně chce vidět. Malá Strana je pro podobné toulky jako dělaná a patří k tomu nejlepšímu, co Praha nabízí. No řekněte, kdy naposledy jste si skutečně vyšli na poznávací procházku? Taková podoba městské turistika může být hodně povznášející. Tak s chutí do toho.

Miroslav Pospíšil
14.10.2021
3 MIN ČTENÍ

Malá Strana tvoří jednu z nejstarších a nejhezčích částí Prahy. Má tu výhodu, že je téměř v centru, nemusí se složitě hledat a je jakýmsi přirozeným podhradím Pražského hradu. Ruku v ruce se zde příhodně snoubí romantika i tajemno a každý příchozí si může pustit svou fantazii na špacír. Tady se prostě ani nejde nudit a člověk si svůj čas může zorganizovat plně podle svého.

Malá Strana

Malá Strana

Malostranská Praha se na první pohled vyznačuje malebnými domy, kostely, paláci a nezaměnitelnými uličkami. Srdcem Malé Strany je Malostranské náměstí s kostelem svatého Mikuláše. Blízkou Nerudovou ulicí vystoupáte až k Pražskému hradu a ulice Thunovská pak navazuje na známé Zámecké schody. Karlův most je nedílnou součástí a stejně tak ostrov Kampa a kanál Čertovka.

výhled na kostel sv. mikuláše a kanál čertovka

výhled na kostel sv. Mikuláše Čertovka

Toulky Malou Stranou

Za návštěvu jistě stojí Muzeum Kampa, České muzeum hudby, pověstně Malostranské zahrady či ikonický Petřín. Další zahrady najdete pod Pražským hradem. K prohlídce rovněž láká zajímavé Maltézské náměstí, Valdštejnské náměstí nebo Velkopřevorské náměstí. Na Malé Straně má své sídlo Poslanecká sněmovna i Senát Parlamentu České republiky. Pokud tedy chcete na vlastní oči vidět, kde přesně politici rozhodují o osudu této země.

Valdštejnská zahrada

Valdštejnská zahrada

Královskou cestu jistě znáte. Dodnes si ji můžete sami projít. Je to zcela jednoduché. Přes Karlův most na Malou Stranu a odtud přes, již zmíněné, Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí směrem vzhůru na Hradčanské náměstí a k Pražskému hradu. Je to jedna z klasických procházek návštěvníků Prahy. Nelitujte času a námahy, poznáte hezký kus Prahy. S procházkami pak přímou souvisí poznávání malostranských uliček, které mají svou typickou atmosféru a když k tomu přidáte jistou představivost, je o zážitek postaráno.

Malou Stranu a Prahu vůbec, nemusíte poznávat pouze sami. Klidně si své poznávání trochu zpestřete prohlídkou s průvodcem. Vydejte se na tajemnou procházku Libušina kolébka a odhalte, co ukrývá ve svých zdech Kampa a Malá strana.

Adrenalinová tečka na konec

Svou návštěvu Malé Strany zakončete návštěvou v My Race, kde si užijte spoustu zábavy a adrenalinu na nejrealističtějším simulátoru závodních aut v Česku. Probuďte s vobě závodníka ve Formuli 1, supersportu nebo WRC Rally Car.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek