0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
kultura
půjčovny
sport
Udělejte si skvělý den
zámek Lednice
prohlídka zámku a procházka Lednicko-Valtickým areálem cca 2 hod
Pohoda Lednice - půjčovna kol a elektrokoloběžek koupit
cyklostezkou č. 5045 z Lednic do Valtic tzv. Knížecí Lichtenštejnskou stezkou
zpět do Lednic se vydejte cyklostezkou č. 411 směrem na Hlohovec, kde se nachází Hraniční zámeček
Trasa
TIP NA VÝLET

Není lednice jako Lednice

Lednici zná stoprocentně každý. Ovšem, není lednice jako Lednice. Tu první máme všichni doma a čas od času (někteří hodně často) ji jdeme prozkoumat, abychom něco dobrého snědli. Ta druhá pak na všechny čeká v malebných moravských luzích. Lednice patří k velmi oblíbeným místům a je tak mimořádná, že sem můžete jezdit opakovaně a stále budete nadšeni. Tak vzhůru do toho.

Miroslav Pospíšil
4.5.2021
3 MIN ČTENÍ

Lednice leží v Jihomoravském kraji, a to zhruba 7 kilometrů od Břeclavi a 12 kilometrů od Mikulova. Kolem se rozprostírá Dolnomoravský úval a Lednici obtéká řeka Zámecká Dyje. První písemná zmínka pochází z roku 1222.

Lednicko-valtický areál

Obec Lednice je součástí tzv. Lednicko – valtického areálu (zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO), tedy turistického místa s nevšední krásou, romantikou a pamětihodnostmi. Vůbec není divu, že tento kraj si zamiloval šlechtický rod Lichtenštejnů, který zde vlastnil zámek až do roku 1945.

Poznávání Lednice a okolí nemusí být pěší záležitostí. Využijte možnosti a navštivte Půjčovnu elektrokoloběžek a kol. Koloběžku či kolo vám zde zapůjčí na tři hodiny nebo taky na dvanáct hodin. To záleží na vás. Kola jsou k dispozici pánská, dámská, dětská. Je tedy myšleno na všechny věkové kategorie. Rovněž koloběžky jsou velmi zajímavým dopravním prostředkem, zvláště když jsou elektro.

lednice cyklo výlet po okolí

Pochopitelně, že největším magnetem v Lednici je již zmíněný lichtenštejnský zámek. Jde o překrásnou stavbu, která zaujme nejen z venku, ale i uvnitř. K zámku náleží stejně fascinující zámecká zahrada. Obdivovat můžete také Palmový skleník, minaret (má 302 schodů), Lovecký zámeček, umělou zříceninu Janohrad či Hraniční zámek.

minaret a zámek lednice

Minaret zámek Lednice

Z dalších památek můžete v Lednici vidět kostel svatého Jakuba Staršího nebo novogotické náměstí. Na jednu návštěvu a podrobné prozkoumání je toho možná až hodně moc. Nic však nebrání tomu, abyste sem přijeli zase někdy příště.

Přírodní památky

Samotná příroda je v Lednici a okolí nejen všudypřítomná, ale i velmi přitažlivá. Vidět lze Národní přírodní památku Pastvisko u Lednice, Přírodní památku Květné jezero a také Národní přírodní rezervaci Lednické rybníky. Na území Lednice ještě zasahuje Přírodní park Niva Dyje. Ne nadarmo v Lednici sídlí Zahradnická fakulta Mendlovy univerzity v Brně.

Lednice vás učaruje na první pohled. A nejen na pohled. Lednice je přece vinařskou obcí. Spadá pod Mikulovskou vinařskou podoblast. O velmi dobré víno zde tedy není nouze. Byl by skoro hřích navštívit Lednici a neokoštovat moravské víno. Případně si nějakou tu lahvinku neodvézt domů. Ovšem to už je na vašem zvážení.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek