0
Základní informace
celodenní
jednotlivec
páry
skupina
adrenalin
kultura
netradiční
Udělejte si skvělý den
Mezi námi lidmi - výstava fotografií Miloně Novotného koupit
prohlídka Muzea iluzí koupit
Nejstrašidelnější zábava v Praze! Prague Fear House. koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Nové Město pražské si určitě nenechte ujít

Často se stává, že zajímavé věci se nacházejí tam, kde bychom je ani moc nehledali. Je to svým způsobem škoda, že jsou takto „ukryty“, nicméně je to také výzva k odhalování nepoznaného a jisté přirozené zvídavosti. Nové Město pražské je toho tak trochu příkladem. Má se čím pochlubit, má co nabídnout. Jen je třeba to chtít vidět a projevit zájem. Vítejte v jedné z nejstarších částí Prahy.

Miroslav Pospíšil
23.9.2021
4 MIN ČTENÍ

Ano, Nové Město je skutečně jedno z nejstarších a nic na tom nemění ani výraz „nové“. Tuto pražskou čtvrť založil již král a císař Karle IV. Možná jste to ani netušili, nicméně je tomu skutečně tak. Poznat Nové Město není nijak složité a ani nemusíte nikam složitě cestovat, takže to má své nesporné výhody.

Nejnavštěvovanější centrum Prahy

Nové Město se rozkládá mezi Vltavou, Vyšehradem a Starým Městem. Je tudíž prakticky v nejnavštěvovanějším centru samotné Prahy. Hlavní nádraží, autobusové nádraží Florenc, Václavské náměstí, Příkopy, Národní třída. To je jen malá ukázka toho, kde je Nové Město a jistou vábničkou pro to, co tady lze vidět a zažít. Patrně jste už řekli, že jste těmito místy procházeli, což je dobře. Nepůjdete nikam do neznáma.

narodni muzeum a divadlo

Národní divadlo Národní muzeum

Součástí Nového Města je rovněž Národní divadlo či dnes už legendární Tančící dům. Procházky po nábřeží Vltavy, Rašínovo nábřeží, patří k nejoblíbenějším a zvláště pak s výhledy na Kampu nebo na Pražský hrad. Zajít si můžete také na Slovanský ostrov. Prostě, váš program může mít poměrně pestrou strukturu.

Historické poklady Nového města

Nové Město má své historické skvosty. Věděli jste například, že zrovna na Novoměstské radnici na Karlově náměstí proběhla první pražská defenestrace? Ano, husité s tím začali a později se v tom pokračovalo ještě jednou, ale to už bylo jinde. Dalším lákadlem je bezesporu tajemná Petrská čtvrť. Ta vede kolem kostelů svatého Petra a svatého Klimenta a mezi Vltavou a ulicí Na Poříčí.

tančící dům a emauzský klášter

Tančíci dům Emauzský klášter

Součástí Nového Města je známý Emauzský klášter často zvaný zkráceně Emauzy. Využijte toho. Mnoho návštěvníků pak cíleně zavítá do Resslovy ulice. Ta má pro českou historii velmi zvláštní význam. Stojí zde pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje. V chrámové kryptě se skrývali parašutisté, kde provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tento svatostánek je veřejně přístupný.

Čas na kulturu

Putování pražským Novým Městem jednou skončí. Je čas na relaxaci, odreagování od nabitých vjemů a na celkové uvolnění. Dáváte-li přednost kultruním zážitkům, určitě byste něměli vynechat návštěvu výstavy fotografií Miloně Novotného průkopníka a dnes již nesporného klasika české humanisticky orientované fotografie 20. století. Druhou zastávku udělejte v Muzeu iluzí. Strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů vás vtáhne do magiského světa optických iluzí.

muzeum iluzí

Muzeum iluzí

Zažijte mýty a legendy staré Prahy na vlastní kůži

Je podvečer a vy přemýšlíte co dál? Máte pro strach uděláno a jen tak něco vás nepoleká? Tak se vydejte na prohlídku prvního strašidelného domu v Evropě. Vězte, že mrazivější prostředí s tísnivou atmoférou a nelidskými zjeveními jste ještě neviděli. Vybrat si můžete ze tří variant. Pokud vás sem tam vystraší nějaká hororová scéna, doporučujeme prohlídku pražských katakomb na vlastní kůži. Ale! Jestli chcete zažít horor na vlastní kůži, je pro vás hardcore prohlídka to pravé ořechové. Každá prohlídka je zakončená návštěvou hororového baru.

Prague Fear House

nejstrašidelnější zábava v Praze - Prague Fear House

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek