0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
kultura
vzdělávací
wellness
Udělejte si skvělý den
Kryté parkoviště Prokešovo nám.
9:00
2 min
Vyhlídková věž Nové radnice
9:05
prohlídka věže cca 30 min
9 min
Evangelický kostel
9:45
procházka městem 10 min
Masarykovo náměstí
9:55
pauza na kávu
procházka městem 15 min
Kryté parkoviště Prokešovo nám.
10:40
9 min
Parkoviště Landek
10:50
5 min
Hornické muzeum Landek Park
11:00
exkurze v muzeu (60 - 90 min)
5 min
Parkoviště Landek
12:35
zpět do centra 9 min
pauza na oběd
4 min
Parkoviště ZOO Ostrava
14:00
prohlídka ZOO cca 120 min
11 min
Doteková terapie Ostrava (Nádražní 477/184) koupit
16:30
Trasa
TIP NA VÝLET

Ostrava už dávno není černá

Možná si to ještě pamatujete? Kdysi se běžně říkalo Černá Ostrava v parafrázi na důlní činnost, těžký průmysl a špatné ovzduší. Nic netrvá věčně. Uhlí se zde již dávno netěží, průmysl je zmodernizovaný a i to ovzduší má úplně jiné grády. Ostrava už prostě černá vůbec není. Přijeďte se podívat a zároveň rovněž něco zažít a poznat. Ostrava se nemá zač stydět.

Miroslav Pospíšil
26.4.2021
3 MIN ČTENÍ

Ostrava je metropolí Moravskoslezského kraje, jde o třetí největší město České republiky, které leží na historické zemské hranici Moravy a Slezska. První písemná zmínka pochází z roku 1229. V Ostravě se stékají hned čtyři řeky, a to Odra, Opava, Ostravice a Lučina.

Hornické muzeum Landek

Ostrava se proslavila především těžbou černého uhlí. Dnes se zde již netěží, ovšem pozůstatky hornické činnosti jsou k vidění stále. Ono, prohlédnout si někdejší těžní věže má něco do sebe. Tohle hned tak někde nespatříte. Navíc, můžete zavítat do Hornického muzea Landek, kde s průvodcem sfáráte přímo do dolu. To už stojí za zvážení, co říkáte?

ostrava landek park

Landek park řetízková šatna, ve které se každé ráno převlékali horníci

Vraťme se však do centra. Nová radnice se svou věží nabízí unikátní vyhlídky na celou Ostravu a okolí. Uvidíte odtud mimo jiné i kopečky blízkých Beskyd. Prohlédnout si pak můžete například Kristův kostel, kostel svatého Jakuba a mnoho dalších těchto církevních památek. Ostrava je opravdu na tohle bohatá.

radnice

Pokud nechcete chodit pěšky či se přesouvat tramvají nebo autem, navštivte půjčovnu stylových kol, dvojkol a koloběžek. V nabídce jsou dámské, pánské i dětské. Vybrat si můžete sportovní, historické, tandemové, případně retrotandemové. Hezky si tak zpestříte svůj pobyt v Ostravě.

Dolní oblast Vítkovice

Na počátku byla zmínka o ostravském průmyslu. Máte možnost se s ním seznámit tzv. in natura. Tím pravým místem je Dolní oblast Vítkovice. Rozsáhlý areál někdejších vysokých pecí, který je dokonce zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Ovšem pozor, na návštěvu si vyhraďte tak 4 až 5 hodin. Je toho zde vskutku hodně a nebojte se vzít s sebou děti. Rovněž si přijdou na své.

Dolní oblast Vítkovice

Relaxujte a odpočívejte

Pokud budete hodně unavení a další putování Ostravou necháte na další den, tak se dobře uvolněte pěkně v poklidu. Co tím myslíme? No přece masáže. Masážní salon najdete například v Zeyerově ulici. Příjemná atmosféra, v nabídce pět druhů masáží a opravdu profesionálové ve svém oboru. Odtud budete odcházet jako znovuzrození a bude vám líto, že ten ráj už skončil.

Další místa, která si nenechejte v Ostravě ujít

Pochopitelně, že lákadla Ostravy tím nekončí. Projít a poznat si lze Ostravské muzeum, Velký svět techniky, Důl Michal, Železniční muzeum. Na výstavišti Černá louka je vám k dispozici Svět miniatur. Další industriální památkou je pak Trojhalí Karolína. Ještě jsme se nezmínili o Planetáriu a hlavně o Zoologické zahradě Ostrava, kde rovněž lze strávit čtyři až pět hodin.

Při návštěvě Ostravy je vhodné si předem vybrat, co chcete vidět, co chcete zažít a podle toho se orientovat. Všechno za jeden den ani za víkend stihnout nelze. Nejlepší řešení je, jezdit sem opakovaně a poznávat a zažívat všechny barvy a chutě Ostravy.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek