0
Základní informace
celodenní
jednotlivec
páry
rodina
skupina
dobrodružství
hra
Udělejte si skvělý den
venkovní úniková hra ,,Lovci Duchů - Ohnivé Proroctví'' koupit
Herna virtuální reality koupit
Laser game v Aréně Holešovice koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Pražská Stromovka je ideálním místem klidu a poznání

Chcete i v Praze zažít klid, poznání, sportovní vyžití a možná i nějakou tu romantiku? Věřte nebo ne, ale takové přání se dá splnit. Ruch velkoměsta vás přitom nebude nijak rušit a vy si můžete čas náramně užít. Musíte pro to udělat jen jednu věc. Prostě navštivte Stromovku. Ano, přesně tu Stromovku, která je mnohdy opěvována jako místo zamilovaných, místo romantických randevue a bezcílných procházek.

Miroslav Pospíšil
5.10.2021
4 MIN ČTENÍ

Královská obora Stromovka leží v Praze – Bubenči, a to jižně od Císařského ostrova v sousedství areálu Výstaviště Holešovice. Obora vznikla již za krále Přemysla Otakara II. a v současnosti zaujímá plochu 95 hektarů. Stromovka je přímo ikonickým místem, kam se jezdí a chodí za přírodní relaxací a vůbec nezáleží na věku. Zkrátka a dobře, tady je to pro celou rodinu, tedy i pro děti či babičky a dědečky.

Stromovka

Stromovka je velmi pestrá. Kromě bohaté travnaté a zalesněné plochy zde najdete pět rybníků, vodní koryta propojující rybníky či unikátní technické dílo – Rudolfovu štolu, která přivádí vodu od Pichlova domku tunelem pod Letnou až do Stromovky. Něco podobného jste asi vůbec nečekali. Od toho je ovšem cestování, aby člověk poznával a rozšiřoval si své obzory.

Stromovka

Celá obora Stromovka je koncipována ve stylu anglické zahrady. Samozřejmostí je velmi bohatá a pestrá fauna a flóra. Obecně je Stromovka využívána hlavně pro sportovní aktivity, rekreační aktivity a rovněž pro ideální podmínky na pikniky. Vlastně, žádné zvláštní meze se zde nekladou a jak svůj zdejší pobyt pojmete, tak to také budete mít.

Stromovka je rájem pro pěší turistiku i cyklistické výlety. Najdete tady množství různých stezek a k nim přilehlá dětská hřiště. Kdo chce, může si vyšlápnout na Naučnou stezku Stromovkou za poznáním. Trasa obsahuje informační panely i sportovní vyžití. Začíná hned u vstupu do Stromovky a končí u Místodržitelského letohrádku.

Stromovka

Možná se vám nyní může zdát, že je tímto všem lákadlům královské obory konec. Ba ne. Ještě se je na co těšit. Planetárium Stromovka, Císařský mlýn nebo Šlechtova restaurace. Místa, která lákají už sama o sobě a bylo by škoda toho náležitě nevyužít. Klidně lze ve Stromovce prožít velkou část dne a budete odcházet spokojení, klidní a plní zážitků.

Proměňte obyčejnou procházku v nezapomenutelný zážitek

Procházku Stromovkou si můžete zpestřit venkovní únikovou hrou. Stačí stáhnout aplikaci a vyrazit. Je jedno kdy a v kolik hodin, klidně i v noci. Čeká vás spousty zábavy a dobrodružství s rodinou či přáteli (i těmi čtyřnohými). Tak co, vyřešíte záhadu Královské obory?

venkovní úniková hra

Zpestřete si procházku Stromovkou venkovní únikovou hrou

A co dál?

Máte chuť podniknout ještě něco dalšího? V blízkosti Stromovky na vás čekají hned dva nezapomenutelné zážitky. Herna virtuální reality, díky které prozkoumáte nekonečné možnosti: od podvodního světa až po vesmír. A díky závodnímu trenažérů můžete zažít strhující automobilové závody. A nebo dáte přednost laser game v Aréně Holešovice, kde zábava a adrenalin tečou proudem, když běháte v aréně s unikátní hudební kulisou? Je to jen na vás.


laser game a vr

Laser game v Aréně Holešovice Herna virtální reality

Rezervujte si aktivity v okolí