0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
hra
kultura
Udělejte si skvělý den
Virtuální realita koupit
Indoor paintball koupit
Outdoor paintball koupit
venkovní úniková hra Tajemný podezřelý koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Pražský hrad, majestátní cíl vašeho výletu

Co všechno se vám vybaví když se řekne Pražský hrad? Sídlo českých králů, prezidentů, dominanta hlavního města, symbol českých dějin, národní hrdost. To je jen část toho, co může v lidech Pražský hrad vyvolat za pocity. V České republice se snad nenajde nikdo, kdo by Pražský hrad neznal aspoň z fotografií či televizních přenosů. Obecně vzato, máme tady být na co pyšní a nejspíš to dobře věděli i ti, kteří zrovna seděli na českém královském trůnu. Udělejte si krásný výlet a zavítejte do těchto prostor.

Miroslav Pospíšil
27.10.2021
3 MIN ČTENÍ

Pražský hrad asi nikdo moc hledat nemusí. Je vidět z mnoha míst Prahy, takže jen pro zajímavost, nachází se na Hradčanském náměstí. Přímo pod ním je Malá Strana. Pražský hrad je nejvýznamnější českou památkou a ne nadarmo je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Projděte bránou a poznejte místa kudy kráčely dějiny zemí Koruny české a mnohdy i dějiny celé Evropy. Vždyť v minulosti hráli čeští králové dost podstatnou roli v životě evropských národů.

hradcanske namesti

Hradčanské náměstí

Víte, že Pražský hrad je největším hradním komplexem na světě? Ano, je tomu skutečně tak. Rozkládá se na ploše 70 tisíc metrů čtverečních. Na každého návštěvníka čekají hradní nádvoří a návštěvnické objekty jako Starý královský palác, katedrála svatého Víta, Zlatá ulička, bazilika svatého Jiří, Velká jižní věž katedrály svatého Víta. Jak dlouho tady pobudete je jen na vás. Pražský hrad má úžasnou atmosféru, zkrátka má svůj genius loci.

prazsky hrad

Pražský hrad

Poznejte sídlo panovníků a prezidentů

Stálé expozice najdete v Rožmberském paláci, obrazárně Pražského hradu, Domu u Sokolníka na Pražském hradě. Nevynechejte expozici s názvem Příběh Pražského hradu. To vše vám ukáže sídlo panovníků a prezidentů v úplně jiném světle a možná zjistíte, že Pražský hrad je svůj, a to bez ohledu na to, kdo zrovna zastává prezidentský úřad.

V hradním objektu je mnoho paláců a církevních objektů. Prohlédněte si katedrálu svatého Víta, která střeží české korunovační klenoty a udělejte si procházku pověstnou Zlatou uličkou, kde kdysi žili různí řemeslníci, obchodníci i učenci. Dětem i dospělým se dozajista bude líbit ceremoniál při výměně hradní stráže. Nic naplat, i to má své kouzlo.

katedrala sv. vita a zlata ulicka

katedrála svatého Víta Zlatá ulička

Až budete opouštět Pražský hrad, zůstane ve vás mnoho nejrůznějších dojmů a jistě si odnesete také řadu fotografií na svých fotoaparátech či mobilech. Minimálně jednou za život by měl tento národní historický klenot navštívit každý Čech.

hradcany a stary kralovsky palac

Hradčany Starý královský palác na Pražském hradě

S koncem návštěvy Pražského hradu však ještě nekončí poznávání jiných míst samotné Prahy.

Akční zábava pro dospělé i děti

Začněte trochu netradičně. Prvním opravdu nezapomenutelným zážitkem bude virtuální realita. Herna se nachází kousek od Pražského hradu a její součástí je i simulátor řízení. Zažijte hodinu nabitou VR zážitky a hrami. Pokud vás láká akční zábava, ale dáváte přednost realitě místo moderním technologiím, tak si naplánujte hru paintballu. Na výběr máte hned z několika variant her - pro dospělé, pro děti, ladies paintball, venkovní i vnitřní, speedsoft aj.

Tajemné poznání dalších zákoutí Prahy

Závěr poznávání si okořeňte venkovní únikovou hrou ve stylu noir - Tajemný podezřelý: První polovina. Vydejte se spolu s kamarády za dobrodružstvím a záhadou, která se skrývá v uličkách staré Prahy.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek