0
Základní informace
celodenní
jednotlivec
páry
rodina
skupina
hra
kultura
sport
wellness
Udělejte si skvělý den
zahrajte si bowling v zábavním centru A-SPORT koupit
úniková hra - vyloupení trezoru koupit
Neomezený vstup do saun pod hvězdami koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Salon republiky najdete v Hradci Králové

Východní Čechy oplývají nejedním zajímavým místem vhodným k návštěvě. Prakticky zde můžete jezdit opakovaně a stále budete mít co objevovat. Věděli jste například, že se zde nachází tzv. Salon republiky? Možná nyní přemýšlíte, o co se vlastně jedná a kde tohle místo hledat. Usnadníme vám to. Salon republiky se přezdívalo Hradci Králové, a to pro jeho moderní architekturu. Vítejte v krajské metropoli.

Miroslav Pospíšil
1.10.2021
4 MIN ČTENÍ

Hradec Králové leží v Královéhradeckém kraji na soutoku řek Labe a Orlice. Jde o historické věnné město českých královen. V nejbližším okolí se rozkládá Polabská nížina a jsou zde rozsáhlé lesy. V Hradci Králové se dokonale snoubí historie s moderní zástavbou a rozhodně se zde nebudete nudit. Vlastně je zde pro každého návštěvníka něco.

Masarykovo náměstí

Masarykovo náměstí

Procházka městěm

Pobyt v Hradci Králové lze začít například prohlídkou historických skvostů, tedy gotické katedrály svatého Ducha z roku 1307, která stojí na Velkém náměstí a poté staré radnice s Bílou věží v historickém centru města. Procházkou kolem pobřeží Labe si můžete zajít do Obřího akvária s podvodním tunelem. Tohle rozhodně bude bavit děti. Možná stihnete i například zavítat do Hvězdárny a planetária.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Pro odlehčení před polednem lze aktivně protáhnout tělo při bowlingu v Mrštíkově ulici. Je zde připraveno deset drah a pochopitelně může hrát celá rodina, tedy i děti, které něco podobného obvykle hodně baví. Dáváte přednost hádankám a hlaolamům? Tak se pokuste vykrást bankovní trezor při hraní únikové hry od Master Escape.

Co podniknout odpoledne?

Odpoledne máte na výběr z několika možností. Velice atraktivní jsou vyhlídkové plavby po Labi. Uvidíte město z úplně jiného úhlu. V létě lze navštívit koupaliště a když bude nějaká vhodná akce, tak třeba autodrom. Doporučujeme však podívat se do Muzea východních Čech a následně si udělat výlet k Přírodní památce Na Plachtě. Příroda má přece jen něco do sebe a procházka je zdravá. Můžete spatřit rovněž zdejší rybníky Datlík, Roudnička, Biřička a další. Kdo by si chtěl pobyt v lese prodloužit, je tu pro něj Chráněné území Orlice. Jestli ještě toužíte i po nějaké té nevšední ukázce architektury, vydejte se na prohlídku secesní vodní elektrárny Hučák.

Obecně je pak v Hradci Králové několik turistických pěších tras a cyklistických stezek. Město má i řadu procházkových okruhů městem.

Relax na závěr

Jak zakončit nejlepším způsobem den? Po celodenní náročné, ale velmi zajímavé, aktivitě by to chtělo něco u čehož si dokonale odpočinete. Přesně tohle se nabízí Saunový svět Saunyx. Jde o unikátní saunu pod hvězdami přímo v srdci Hradce Králové. Užijete si tak saunování pod hvězdami, na čerstvém vzduchu, ve finském stylu. Regenerace prospěje jak vašemu tělu, tak i mysli. A navíc, saunování je prospěšné i pro děti, takže může bez obav vyrazit celá rodina.

Saunový svět Saunyx

saunový svět Saunyx - unikátní sauna pod hvězdami

Hradec Králové je po všech stránkách krásné město. Stále budete mít co obdivovat a kam zajít. Využijte každou minutku svého volného času a prozkoumávejte i ten nejmenší kout města. Mnohdy se právě zde skrývá mnoho zajímavého. Klidně si pusťte na špacír svou cestovatelskou fantazii, mnohem lépe si pobyt v Hradci Králové užijete.

Rezervujte si aktivity v okolí