0
Základní informace
celodenní
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
adrenalin
dobrodružství
kultura
sport
Udělejte si skvělý den
Muzeum Lega koupit
prohlídka muzea cca 60 min
Kostel sv. Petra
Lanové centrum Adventure park Špindlerův Mlýn koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Špindlerův Mlýn si užijete v každém ročním období

Některá rekreační střediska jsou natolik známá a oblíbená, že mnozí turisté raději jedou jinam. Důvod je prostý, nechtějí se potkávat s mnoha jinými lidmi. Svým způsobem se tak ale připravují o poznání těchto, často zajímavých míst. Neškodí tedy sem tam udělat výjimku a do některého vyhlášeného letoviska se podívat. Co třeba Špindlerův Mlýn?

Miroslav Pospíšil
21.4.2021
4 MIN ČTENÍ

Špindlerův Mlýn leží v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji, a to v samotném srdci Krkonoš. Minimálně podle názvu zná Špindlerův Mlýn každý, ale ne všichni zde již byli. Jak je to s vámi? Nenechte se nikým a ničím odradit, přijeďte a užijte si parádní volné chvíle, které lze v horském středisku zažít. A je úplně jedno, v kterém ročním období sem zavítáte.

Sněžka a Medvědín

Sněžka Medvědín

Horské krkonošské středisko Špindlerův Mlýn leží při soutoku řeky Labe a Svatopetrského potoka. Nejvyšším bodem obce je Luční hora. Stojí za to si v klidu projít zdejší pěší zónu a prohlédnout si například kostel svatého Petra a Pavla, později pak místní horské chaty a chalupy či velmi zajímavý bílý železobetonový most přes řeku Labe.

Muzeum Lega

Po úvodním seznámení se podívejte do Muzea Lega Špindlerův Mlýn. Tato krkonošská pobočka muzea oblíbené stavebnice nadchne jak malé, tak velké návštěvníky. Expozice obsahuje víc než 1 000 modelů a je inspirována americkým městem New York. Spatřit můžete rovněž vesmírnou loď ze Star Wars, která je postavena z 5195 dílů, jeden metr vysokou Eiffelovu věž nebo Tower Bridge z 4284 dílů. Pro děti je tady navíc hrací koutek. Vaše prohlídka může trvat hodinu nebo také čtyři hodiny. Záleží na tom, jak moc vás exponáty zaujmou.

Špindlerův Mlýn je více spojen se zimními měsíci. Samozřejmostí jsou zde tedy lanovky, vleky, sjezdovky, běžkařské tratě, bobová dráha, půjčovny. Vyplatí se sem ovšem přijet i v létě. Není nouze o pěší turistické stezky či o cyklistické stezky. Bodejť taky ne, když jste v Krkonoších. Můžete se tak vypravit například k prameni Labe, na Sněžné jámy, k Labské Boudě nebo si projít Harrachovskou cestu.

Adventure park

Ten, kdo už má toulání po horách dost, může využít služeb Adventure parku sportovní agentury Yellow point. Opět vhodné pro děti i dospělé. Výborné relaxace se vám dostane v aquaparku a wellness centru Vodní ráj. Koupání, masáže, vířivka apod. To už za zvážení stojí. Budete odtud odcházet jako znovuzrození.

obří houpačka

obří houpačkav Adventure parku

Do Špindlerova Mlýna můžete přijet na dva dny, na prodloužený víkend či na celou svou dovolenou. Je prakticky jedno, jakou variantu zvolíte. Nudit se ve Špindlu snad ani nejde. Nadto, budete v krásných Krkonoších, což je přímo pastva pro každého, kdo má rád přírodu, kdo miluje fotografování a touží se pořádně projít po okolních kopečcích. Využijte všeho, co se nabízí. Dost možná, se sem zase někdy vrátíte.

Rezervujte si aktivity v okolí