0
Základní informace
celodenní
jednotlivec
páry
rodina
skupina
kultura
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
venkovní úniková hra Záhada korunovačních klenotů koupit
Muzeum Lega koupit
Galerie ocelových figurín koupit
Laser Game Hamleys koupit
Procházky Prahou - Hříchy staré Prahy koupit
Hororové podzemí koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Staré Město, část Prahy, kterou nevynechá nikdo

Jakmile přijedete do Prahy, kterou její část si nezapomenete projít? Samozřejmě máme na mysli váš volný čas, kdy si můžete dělat co chcete. Zkusíme to společně uhádnout. S největší pravděpodobností to bude historický střed, tedy Staré Město. Není divu, vždyť se jedná o nejhezčí a nejzachovalejší městskou pražskou čtvrť. Je pravda, že sem míří vlastně všichni, ale to by nikoho nemělo odradit od poznávacího zážitku.

Miroslav Pospíšil
6.9.2021
7 MIN ČTENÍ

Staré Město v Praze se stalo městskou obcí již v roce 1232 a dnes má statut pražské památkové rezervace. Nejspíš víte, kde Staré Město leží, takže jen trochu pro osvěžení mysli. Staré Město se rozkládá na pravém břehu Vltavy (konkrétně jde o Prahu 1) a jeho součástí je rovněž i přilehlý Střelecký ostrov. Velice snadno se sem každý dostane například z hlavního železničního nádraží.

Procházka městem

Pomyslné centrum Starého Města tvoří Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí a tolik obdivovaným orlojem. Právě na tomto náměstí najdete ikonický pomník Mistra Jana Husa a místo, kde došlo k popravě sedmadvaceti českých pánů po nešťastné bitvě na Bílé hoře. Ze zajímavostí můžeme rovněž zmínit třeba palác Kinských, současné sídlo Národní galerie.

týnský chrám

Staroměstké náměstí - Týnský chrám

Kdo se chce vyloženě projít po historické trase, má možnost. Královská cesta vede od Prašné brány Celetnou ulicí, Staroměstským náměstím, Karlovou ulicí až na Karlův most. Pak pokračuje na Malé Straně za vodou (na druhém břehu řeky Vltavy) až k bráně Pražského hradu. Mnohý návštěvník toho využije.

karluv most

Karlův most

Staré Město vlastně obsahuje nejcennější památky historické Prahy. Uvidíte (a můžete navštívit) řadu církevních objektů, a to včetně Betlémské kaple či kostela Matky Boží před Týnem. K dispozici vám je Staroměstská mostecká věž, Klementinum či historické sídlo Karlovy univerzity Karolinum. Z historických a velmi zachovalých domů můžeme jmenovat například dům U kamenného zvonu.

Staroměstská nábřeží nabízejí krásné vyhlídky na protější Malou Stranu, Pražský hrad, Kampu a samozřejmě na nezapomenutelnou řeku Vltavu a její parníky či různé lodičky. Toulat se můžete po Starém Městě docela dlouho, a to jsme se ještě nezmínili, že celá městská část je víc než atraktivní z fotografického hlediska.

Netradiční poznání Starého Města

Chcete-li poznat Staré Město trochu "jinak" pak pro vás máme 2 tipy, které spojují poznání se zábavou a netradičními zážitky. Prozkoumejte známá i méně známá zákoutí a dopadněte tajemného lupiče korunovačních klenotů při hraní venkovní únikové hry Záhada korunovačních klenotů. A pokud jste vyrazili do Prahy s partičkou přátel starších 18 let, tak se vydejte na tajemnou procházku a objevte Hříchy staré Prahy.

Kdo si hraje, nezlobí

Pochopitelně, že takové městské putování a poznávání člověka unaví. Chce to pak nějaké odreagování, a to nejlépe třeba v klidu a beze spěchu. Muzeum lega Praha na Národní 362/31 je pro vás a vaše děti přímo dělané. Každý byl svého času dítětem a rád si hrál, tak si to zde dospělí aspoň připomenou a současné děti budou u vytržení nadšením. V muzeu můžete být hodinu nebo klidně i čtyři hodiny. Uvidíte přes 3 tisíce modelů postavených z lega. Mezi nimi také třeba Národní muzeum nebo Staroměstské náměstí. Takový výlet je přímo parádní pro celou rodinu. Neváhejte a užijte si to se vším všudy.

Dalším skvělým místem, kde se zabaví celá rodina je interaktivní Galerie ocelových figurín. Najdete zde více než 100 soch vytvořených z recyklovaných ocelových součástek. Inspirovány jsou světem sci-fi, fantasy, komiksu, pohádek, pop kulturou a motoristickými hity. Garantujeme, že nikde jinde si neužijete s hromadou šrotu takovou legraci. :)

galerie ocelových figurín

Galerie ocelových figurín - všechny exponáty můžete "vyzkoušet"

Dáváte-li přednost aktivnější zábavě, zahrejte si laser game v největší hračkárně v České republice Hamleys. V průběhu hry procestujete všechny kontinenty světa. Můžete se podívat do míst jako je Antarktida, Asie, Rusko, USA ale i prozkoumat Eiffelovu věž v Paříži nebo africký bungalov.

Strašidelný závěr

Troufáte si na opravdu adrenalinový zážitek? Pak vezměte odvážné přátele a zkuste prozkoumat tohle mrazivé podzemí starého domu v centru Prahy. Připravte se na temné podzemní chodby, tísnivou atmosféru, nelidská zjevení a zvrácenou historii.

hamleys a hororove podzemi

Laser game v Hamleys Hororové podzemí - pro opravdové odvážlivce!

Jak vidíte, Staré Město je plné zajímavých míst, atrakcí a zážitků. Už víte, kam vyrazíte nejdříve?Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek