0
Základní informace
celodenní
rodina
skupina
hra
kultura
Udělejte si skvělý den
Útěk z Alcatrazu koupit
Venkovní úniková hra Po stopách žižkovského jednorožce koupit
Tanzania park koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Televizní věž Žižkov skrývá nejedno velké lákadlo

Výhledy na celou Prahu jsou možné z mnoha míst našeho hlavního města. Obvykle jde o zajímavý zážitek a člověk si najednou plně uvědomuje, jak je ta Praha vlastně krásná. V takových situacích neujdou pozornosti některé výrazné objekty, a to jak ty historické, tak ty moderní. Naprosto nepřehlédnutelnou je televizní věž na Žižkově – Tower Park Praha. Víte, že tuto věž můžete navštívit a dokonce zde prožít mnoho zajímavého? Tak neváhejte.

Miroslav Pospíšil
7.1.2022
4 MIN ČTENÍ

Žižkovská televizní věž je jednou z pražských dominant. Postavená byla v letech 1985 až 1992, a to podle projektu architektů Václava Aulického a Jiřího Kozáka. Celková výška stavby je úctyhodných 216 metrů. Ne nadarmo se zde nalézá nejvyšší vyhlídková plošina v celé České republice.

zizkovska vez

Věž je působivá jak na pohled, tak zevnitř. Možná byste ani neřekli, co všechno se zde nachází a jaké možnosti z toho vyplývají pro vás – návštěvníky. Pochopitelně, že každý si chce především užít neobyčejné vyhlídky. Při dobrých povětrnostních podmínkách je viditelnost až do vzdálenosti 100 kilometrů. To už přece o něčem vypovídá. Nenechte si takovou příležitost za žádnou cenu ujít.

Ve výšce 93 metrů se ve věži nachází observatoř a je přístupná veřejnosti. Vyhlídky odtud jsou ve dne i v noci. A pohledy to jsou přímo úchvatné. Jistě záhy sami zhodnotíte. Dokonce lze využít neobvyklé atrakce - zdejších ozvučených závěsných křesel k interaktivní zábavě. Seděli jste už někdy v ozvučeném křesle?

Zážitkových možností v televizní věži je ještě více. Pořád pro vás nic nekončí. Kabina Obrazy Prahy vás seznámí s aktuálními událostmi v Praze. Kabina Ozvěny Prahy zase umožní relaxaci a celkové uvolnění. Kabina Zlatá Praha pak nabízí pohledy na nejkrásnější místa Prahy. Byla by věčná škoda toho všeho patřičně nevyužít.

Při takovém poznávacím putování člověku třeba vyhládne nebo má žízeň jako trám. Snadná pomoc. Žižkovská televizní věž má ve svých útrobách restauraci Oblaca a restauraci Miminoo Garden. Kdo chce, může se ubytovat v apartmá One Room Hotel. Pamatováno je tudíž na všechno a na všechny návštěvníky.

Jednu zajímavost jsme ještě nezmínili a přitom i ona si zaslouží pozornost. Bystrému oku jistě neunikne, že na venkovní části televizní věže jsou umístěny sochy. Jde o deset soch miminek, které vytvořil sochař David Černý. Zda se vám toto vylepšení celkového vzhledu věže bude líbit či ne, necháme na vás.

Čas na zábavu

Opouštíte televizní věž Tower Park Praha, jste plni dojmů a zážitků. Chtělo by to nabrat zážitky z jiného soudku. Co si takhle zahrát únikovku? Nedaleko věže se nachází úniková místnost ispirovaná slavnou věznicí Alcatraz. Troufnete si uniknout z nejstřěženější vězněce světa?

Vyrazili jste na Žižkovskou věž s dětmi? Dopřejte jim pořádné dětské dobrodružství v Tanzania Parku. Vy posedíte v klidu u kávy a zákusku v kavárně a děti si užijí pravý ráj. Tobogány, skluzavky, bazén, koblihová dráha, autíčková dráha a dalších zhruba třicet atrakcí je zde připraveno. A znáte to, dětská fantazie je bezbřehá. Udělejte si tedy výlet na který budete všichni dlouho a rádi vzpomínat. Tanzania Park čeká.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek