0
Základní informace
1-2 hod
rodina
skupina
hra
Udělejte si skvělý den
Doupě neřesti koupit
Zloději snů koupit
Vyloupení trezoru koupit
Psychiatrická léčebna: Příběh podivného řezníka koupit
Úniková hra pro děti - Pokoj koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Únikové hry jsou fenoménem poslední doby

Únikové hry, doslova a do písmene fenomén posledních let. Jsou velmi populární a navíc jsou určeny opravdu pro všechny věkové kategorie. Možná si řeknete, že děti si pohrají a tím to končí. Ba právě naopak, hrají si nejen děti a dospívající, ale často i tátové a mámy v tzv. zralém věku. Nabídka her je dnes již tak široká, že je určena opravdu pro každého. Možná už nastal čas, kdy platí, že jednou vyzkoušíte a zase se rádi vrátíte.

Miroslav Pospíšil
25.8.2022
4 MIN ČTENÍ

Únikové hry ve své podstatě trénují logické myšlení, paměť, lidské smysly, smysl pro týmovou spolupráci, fyzickou kondici, orientaci a psychickou odolnost. Mnohé z toho všichni potřebujeme v osobním životě, v pracovním životě, při nenadálých situacích, při výchově svých dětí nebo u svých koníčků. Prakticky se takový trénink hodí doslova každému a pokud je to zábavnou formou, tak je víceméně vyhráno. Je pravda, že zkušenosti s únikovými hrami budou mít spíše děti a dospívající, ale to neznamená, že i další lidé to nemohou zkusit. Jen zahodit ostych a s dobrou partou jít do toho.

Cílem každé únikové hry je v daném čase uniknout ze zabezpečené místnosti. Hry mají různé obtížnosti, příběhy a tématická zaměření. Zahrát si tak mohou úplní začátečníci i velmi zkušení „únikáři“. Samozřejmě, že je lepší si na začátek zvolit něco nenáročného a vyzkoušet si zde co a jak. Jakmile tomu v průběhu času přijdete více na chuť, tak už si začnete vybírat stále důmyslnější únikové hry.

S únikovkami se doslova roztrhl pytel...

... a tedy vlastně není žádný problém nějakou tu hernu najít. Krajská či okresní města dost často nějakou tu nabídku mají a nemusíte tudíž daleko cestovat. Nicméně, dá se úniková hra naplánovat i jako jeden z programů vaší dovolené na opačném konci republiky. To už je však na vás samotných.

Jen tak namátkou. Úniková hra Doupě neřesti Praha. Jak už z názvu vyplývá, má tato úniková hra nádech erotiky a patrně si ji půjdou zahrát pouze dospělí zájemci. Herna má autentické kulisy a je určena jak začátečníkům, tak i zkušeným hráčům. Dejte prostor své fantazii. Třeba získáte i inspiraci pro domácí hrátky.

Některé místnosti jsou inspirovány filmy. Například hra Zloději snů je vybudována na motivy filmu Počátek (Inception). Vypravíte se prozkoumat hlubiny lidského podvědomí a snů. Ale dejte pozor na to, že ve snu funguje svět jinak, než ve skutečnosti!

doupě neřesti a zloději snů

Doupě neřesti Zloději snů


Úniková hra Vyloupení trezoru. Tady není o správný adrenalin a napětí nouze. Jako zloději vyloupíte bankovní trezor a máte 60 minut než dorazí policejní zásahovka. Podaří se vám uniknout nebo skončíte v poutech? Vsadíte si na své schopnosti?

Milovníci hororů si také přijdou na své. Existuje nespočet místností se strašidelnou atmosférou. Jednou z nich je Psychiatrická léčebna: Příběh podivného řezníka. Hra dokonce není vhodná pro pro lidi trpící klaustrofobií, panickými stavy nebo strachem ze tmy.

Tvůrci únikovek myslí také na děti. Vytvářeji pohádkové příběhy a hádanky, které zvládnou vyřešit i malí únikovkáři. Pokoj zvládnou vyřešit děti od 8 let bez doprovodu rodičů.

Vyzkoušet únikovou hru už chodí i celé pracovní kolektivy či různí vrcholní manažeři, aby zdokonalili svou vzájemnou komunikaci a spolupráci a získali větší zkušenosti při vedení lidí. Nejde tedy jen a jen o hru a zábavu, ale rovněž o formu školení a psychologického tréninku. V soukromí to můžete pojmout samozřejmě vyloženě jako zábavu. Dobře se pobavit s nejlepšími přáteli a zasmát se, je rovněž posláním každé únikové hry. Tak hodně štěstí.