od 500
KOUPIT
1 FOTKA

TRX:Total-Body Resistance Exercis (= Cviky pro zatížení celého těla) Suspencion Training (Závěsný trénink). Cílem závěsného cvičení je zdůraznit transfer kondice získané při cvičení na vyšší výkonnost při sportu a každodenní činnosti. Koncepce, že „tělo vnímá pohyby, nikoli svaly“ je naprosto odlišná od tradičního posilovacího cvičení na strojích, které se zaměřuje na izolované svaly a posouvá se směrem k integrovanému přístupu k posilování, vyrovnanosti, koordinaci a flexibilitě. Posilovací cvičení ve statických pozicích může fungovat pro zvětšení velikosti dané svalové skupiny, ale nevyžaduje dostatečnou neuromuskulární koordinaci, která je nutná pro nastavení optimálního posilování a optimální výkonnosti. Rezervujte si tréning s našim zkušeným trenérem.

od 500
KOUPIT
ČASOVÁ NÁROČNOST
90 minut
VHODNÉ PRO
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
TYP AKTIVITY
sport
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
Rezervovat aktivitu
(Aktivitu lze zakoupit pouze na 30 dní dopředu)
NEJBLIŽŠÍ DOSTUPNÉ TERMÍNY 22.6.2021
ODPOLEDNE
Zrušení zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 12 hodin před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

Popis aktivity

TRX - Závěsný trénink
Při návštěvě kterékoli posilovny nebo fitcentra narazíme na řady tréninkových strojů a závaží určených pro každý jednotlivý sval na našem těle. Někdy může nastat situace, že u strojů čeká na cvičení i několik sportovců naráz.

Ne každý sportovec má v oblibě cvičení na statických strojích nebo nechce ztrácet svůj čas cestováním do fitcentra a zpět domů v dopravních špičkách. Existuje spousta trenérů z různých sportovních odvětví, kteří hledají metody jak na svých sportovištích bezpečně a rychle zlepšit kondici svých svěřenců a nemuset přitom cestovat do vybavených fitcenter.


Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení. Spojnice mezi pohybem, pružností, silou, stabilitou, koordinací, posilováním a srdcem se navzájem prolínají v jedinečné a celkově funkční formě.

Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby, které nejsou možné s jiným nářadím. S malými změnami v nastavení těla, se můžeme zaměřit na specifickou cílovou oblast každého sportovce či klienta a velice individuálním způsobem pracovat na fyzických limitech.

Intenzitu tréninku se závěsným systémem TRX regulujeme změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

TRX systém se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX.

Jak vzniklo TRX?
TRX byl původně vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestanný systém pro posilování celého těla i v etrémních podmínkách. TRX systém a jeho tréninkové postupy tak nahradí kompletně vybavenou posilovnu. Postupem času začali TRX používat nejlepší MMA bojovníci, olympijští medailisté, a desítky profesionálních sportovců z celého světa.

Jádro – “CORE”
Každé cvičení zapojí vaše tělesné jádro (tzv. “CORE”) – mezi hlavní partie patří břišní oblast, záda, ABS, hrudník a pánev. Jádro umožňuje tělu stabilitu a flexibilitu. Bez ohledu na to, co děláte každý den, bude to mít vliv na vaše jádro – mytí auta, hra košíkové s dětmi, rekreační sport (golf, tenis atd.), nebo příprava na sportovní soutěže. Silné a stabilní jádro je důležité pro prevenci poranění.

Výhody TRX závěsného posilovacího systému

  • při TRX tréninku procvičíte svaly celého těla, zlepšíte práci kardiovaskulárního systému a uvolníte přetěžované svalové partie
  • používáte vlastní tělesnou hmotnost a gravitaci
  • při cvičení s TRX ušetříte čas, který byste normálně vynaložili na hledání vhodného fitness stroje nebo činky
  • TRX systém můžete používat kdekoli, lze zavěsit i na dveře

Provozní podmínky

Provozní řád je k dispozici na místě aktivity.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Důležité informace
  • Lze bezplatně stornovat do 12 hodin před uskutečněním
ZAHRNUJE
  • Lekce s trenérem 90 min
Informace k pobočce

areál ZŠ prof. Švejcara, vchod "C"

Objednávka
MĚLI BYSTE VĚDĚT
- Lze bezplatně stornovat do 12 hodin před uskutečněním
Celkem k úhradě: 0 Kč
OBJEDNAT
Potřebujete s něčím pomoci? Jsme tady pro Vás.
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Sledujte, co se kde děje
Budeme Vás informovat nejen o nových aktivitách, ale také o akčních nabídkách v okolí.
Odesláním vyjadřujete souhlas se zasíláním novinek.