0
ZPĚT NA DETAIL AKTIVITY

Kresba a malba zátiší - začátečníci a mírně pokročilí

Kresba a malba zátiší - začátečníci a mírně pokročilí
3 FOTKY

Chcete se naučit malovat nebo si jen vyzkoušet jinou techniku malování? Zavítejte k nám!

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu
Důležité informace
  • Lze bezplatně stornovat do 3 dní před uskutečněním
CENA ZAHRNUJE
  • Veškeré pomůcky pro tvorbu
CENA NEZAHRNUJE
  • Pracovní oblečení - nutno mít své
Popis aktivity

Zátiší je jedním ze základních výtvarných žánrů. V kurzu se společně naučíme zobrazovat různé předměty denní potřeby, tak aby působily realisticky a zároveň přirozeně. Budeme využívat jak techniky kresby tak i malby. Na začátku budeme mít jednoduché kompozice o jednom předmětu, které se pokusíme zachytit tužkou, uhlem nebo rudkou a pak i pastelem. Postupně budeme předměty přidávat a vyzkoušíme si techniky malby jako jsou akvarel, akryl a olej. A když budeme šikovní a bude nás to bavit, můžeme na závěr kurzu zkusit tradiční renesanční zátiší se složitou kompozicí. Cílem kurzu je naučit se vidět, kreslit a malovat, zátiší nám bude cestou a prostředkem, jak toho dosáhnou v kresbě čehokoliv.

Komu je kurz určen:

Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí získat základy malby (úplní začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (mírně pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:

Vzhledem ke Covidové situaci jsme kurz zatím vypsali na 2 měsíce – První běh kurzu začíná v pondělí 6. září a končí 18. října 2021. Pokud bude situace příznivá kurz budeme nadále prodlužovat do konce roku a následně do konce semestru.

Čas kurzu: Pondělí 11:30 – 14:00
Počet lekcí: 8 lekcí (6.9.,13.9., 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10., 25.10.)
Cena: 3 360 Kč

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.
Jednotlivé lekce jsou přizpůsobeny přímo na míru potřebám skupiny.

Co s sebou na kurz:

Do části kurzu věnující se kresbě nebudete potřebovat nic, vše je k dispozici v ateliéru. Na část, kde se budeme věnovat malbě je vhodné mít i vlastní barvy a štětce, nejen využívat ty erární v našem ateliéru, i když jsou vám plně k dispozici a hlavně podklad pod malbu (plátno) – s těmito pomůckami vám však lektorka ráda poradí, až se na dané techniky dostane.

Věci je možné si nechávat uložené v ateliéru. Také je možné k doplnění využít erární barvy, které v ateliéru máme, štětce a některé specifické pomůcky.

Lektorka: Marie Čmelíková – Malířka pocházející z Kyjova, v letech 2009-2012 studovala malbu na fakultě umění, Ostravské univerzity, u profesora Daniela Balabána. Nyní žije a tvoří v Brně. Jako malířka na volné noze se věnuje především tradičním technikám, například akvarel, akryl a olej. Vytváří obrazy na zakázku a zabývá se vlastní volnou tvorbou. Jako výtvarná lektorka spolupracovala například s Galerií města Blansko a s ateliérem Kreat v Brně. Aktivně vystavuje své obrazy na neotřelých místech (např.: bar Desert, hudební kavárna Stará Pekárna, vinárna Nevinná Hlava) a účastní se nejrůznějších výtvarných akcí (např.: festivaly Mezi Smrky, Mela, Potulný dělník, Ponavafest, Malý svět).

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Objednejte si tuto aktivitu
ZVOLENÁ VARIANTA
Objednávka
(pro zobrazení ceny vyberte termín)
VYBERTE ČAS A CENU DNE 4.7.2022
DOPOLEDNE
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 3 dny před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
děti
jednotlivec
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
vzdělávací
ČASOVÁ NÁROČNOST
150 minut
Další aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek