0
ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK

Eden - zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden - zábavní a poznávací park na Vysočině
13 FOTEK

Ráj poznání pro malé i velké. Chcete si vyzkoušet různá řemesla ve starobylých chaloupkách? Nakouknout do panského bydlení? Nebo se dozvědět, jak se správně starat o naši planetu? To vše, a ještě mnohem více, nabízí Centrum Eden!

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu
Důležité informace
  • Lze bezplatně stornovat do 1 dne před uskutečněním
CENA ZAHRNUJE
  • Děti do 3 let vstup zdarma
Popis aktivity

Ráj zábavy, poznání a inspirace na Vysočině, to je centrum EDEN.

Centrum Eden své brány návštěvníkům poprvé otevřelo v roce 2015. Jedinečná tematická linka od minulosti do budoucnosti nabízí využití nejen pro rodiny s dětmi, ale zájemce všech věkových kategorií. Mimo sezónu není nouze ani o velké množství víkendových akcí nebo záživných programů pro organizované skupiny a školní výlety.

​Dříve v místech centra stával školní statek. Dnes se návštěvníky snažíme zábavnou formou seznámit s jejich kořeny, životem předků, ale také s budoucností v otázce ekologie, šetrného přístupu k přírodě a ochrany životního prostředí.

​Naším cílem je vtáhnout návštěvníky do děje interaktivní formou. Neplatí u nás žádné zákazy - vše si můžete ohmatat, očichat, vyzkoušet a vyfotit.

K vidění je toho u nás spousta, těšíme se na Vás!

Panský dvůr

Areál bývalého školního statku se proměnil v Panský dvůr nabízející návštěvníkům rozličné expozice. Nádvoří nabízí řemeslné expozice stolárny a kovárny, interaktivní muzeum půdy, bydlení panského správce, místní minipivovar a pivnici s občerstvením, nebo ojedinělou zelenou lékárnu.

Pivovar

Přes prosklenou stěnu pivnice na nádvoří si můžete prohlédnou pivovar - malý, ale náš! Nabízíme také možnost komentovaných prohlídek se sládkem včetně ochutnávky. Prohlídku je ale nutno si předem objednat.

Horácká vesnice

V Horácké vesnici se nachází sedm stavení, které lemují prostornou náves. Jde o repliky staveb z 19. století. Za největší z nich - statkem, se návštěvník v babiččině zahrádce seznámí také s domácím zvířectvem. Všechny chaloupky jsou věnované řemeslům, kterým se věnovali naši předkové. Nabízíme ukázku života tkalce, babky kořenářky, včelaře, hrnčíře a mlynáře. Na mlýně také pečeme buchty, které jsou vyhlášené široko daleko!

Farma a jezdecký areál EDEN

Naši předkové se nezabývali jen řemesly, ale i zemědělstvím. Proto v této tradici pokračujeme a pěstujeme brambory, obilí nebo zeleninu, a chováme hospodářská zvířata - krávy masného plemene Aberdeen Angus, ovce plemene Suffolk, kozy, koně nebo slepice. Hospodaříme na 160 hektarech polí a naše produkty si můžete zakoupit!

Jezdecký areál nabízí širokou škálu služeb. Svezení na koni probíhá každý den od 13:00 do 14:00 v kryté hale. Nabízíme ustájení koní, pronájem jízdárny, pořádáme kurzy a veřejná setkání, kde můžete okusit pravou závodní atmosféru.

Ekopavilon

Stačí pár kroků a z minulosti se návštěvník najednou ocitá v budoucnosti. Futuristická stavba ekopavilonu nabízí exkurzi do moderních technologií na úsporu energie. Návštěvníka seznámí s prostředky úsporných řešení budoucnosti, ale také s všelijakými tipy, které je možno využívat v běžném životě a tím vědomě pomáhat planetě.

Soukromé akce

Poskytujeme prostory pro svatby, oslavy, semináře i jakékoliv další události. Kompletní zázemí, kvalitní servis a příjemná obsluha spolu s nezaměnitelnou atmosférou Centra Eden vytváří ideální podmínky pro pořádání akcí na míru přímo podle vašich představ.

Restaurace

Máte hlad nebo chuť? V našich restauracích Degustace a Pivnice se vždy výborně najíte. Vaříme z čerstvých lokálních surovin.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Objednejte si tuto aktivitu
Objednávka
(pro zobrazení ceny vyberte termín)
VYBERTE ČAS A CENU DNE 13.8.2022
DOPOLEDNE
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 den před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
kultura
netradiční
vzdělávací
ČASOVÁ NÁROČNOST
3 hodiny - 8 hodin
| Recenze
4.4
Další aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek