0
ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK

Tandem paragliding

Tandem paragliding
12 FOTEK

Paragliding je asi nejjednodušší a nejpřístupnější způsob, jak se dostat do vzduchu, aniž by vám někdo kontroloval letenku nebo vedle vás hučel motor. Vyberte si některý z letů z naší nabídky a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Levněji nebo za stejnou cenu
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu
Důležité informace
  • Věk od 4 do 80 let
  • Do 18 letu věku nutnost podpisu zákonným zástupcem
  • Několik dní před termínem letu Vás bude provozovatel kontaktovat a domluví si s Vámi čas a detaily letu.
CENA ZAHRNUJE
  • pojištění
  • veškeré vybavení
  • převozy na místě
  • kompletní servis
CENA NEZAHRNUJE
  • oblečení
Popis aktivity

Při PARAGLIDINGU se startuje z kopce, nebo odvijáku lehkým rozeběhem. Stoupání výše zajišťují pouze přírodní síly tzv. termika a svahové proudění. Na každý metr, který sklesáme (přibližně 1 metr za vteřinu), uletíme dopředu přibližně 10 metrů. Proto tzv. kloužeme, nikam nepadáme. Na paraglidu se můžeme dostat několik desítek i stovek kilometrů daleko a několik stovek metrů až kilometrů do výšky.

JAK SE TEDY DOSTAT LEHCE DO OBLAK?

Podobnou otázku si kladl i Malý princ ( St.Exupéry). A jak je to na tandemovém paraglidu?
Je to v celku opravdu jednoduché. Celý let se skládá ze tří částí. Každou část si probereme zvlášť. Start, let a přistání.

START:

Start je asi nejzásadnější část celého letu. Pro pasažéra je vše nové a stále těžko myslitelné, že se pomocí zvláštního kusu materiálu a šňůr dostane až do výšky, která je 400x vyšší než on sám. Není potřeba mít vůbec žádný strach. Pilot a instruktor vám vše vysvětlí, obleče do tzv. sedačky a ještě jednou připomene základní pokyny. Pro startování využíváme tzv. Odviják. Náš odviják vypadá jako takový pěkný malý jeep v automatu, který má vyndané střešní sklo, ze kterého ční vlekací zařízení. Zjednodušeně řečeno je to velký buben na kterém je hrozně moc dlouhé lano (cca 1km). Tento celý stroj je pochopitelně certifikovaný, pravidelně kontrolovaný a má svů technický průkaz a pojištění. Pro létání u Prahy vužíváme speciální odviják s možností stupňovitých vleků. To je jedno z našich "know-how" jak právě dokážeme létat u Prahy. Po krátké instruktáži a připnutí do sedaček se připne pilot s pasažérem pomocí odepínacího zařízení k lanu odvijáku. Následuje rozjezd odvijáku, při kterém se lano napne. V tuto chvíli se rozebíhá i pasažér s pilotem, zvedají padák nad hlavu a po pár rychlých krocích se nacházejí ve vzduchu.

LET:

Po prvních vteřinách ve vzduhu pasažér nabyde brzy pocitu jistoty a už si let pouze užívá. Díky použití našeho odvijáku s možností stupňovitých vleků se dokážeme dostat na menším prostoru do velké výšky. V praxi tedy začátek letu vypadá vždy jako stoupavý let, krátká pauza ve stoupání při které probíhá postupná zatáčka o 180° (horizontálně) a znovu stoupavý let. Tímto způsobem se dostáváme až do výšky 1000 m.n.m. Následuje klouzavý let, při kterém má pasažér bezkonkurenční výhled na Prahu a její okolí, může vyzkoušet pod dohledem i řízení tandemového křídla, hledání termických proudů či akrobacii.

PŘISTÁNÍ:

Přistání je pro pasažéry vlastně to úplně nejjednodušší. V dostatečné výšce nad zemí pilot udělá rozpočet na přistání. Kousek nad zemí pilot dobrzdí kluzák do minimální rychlosti a pomalým skluzem po chrániči dosedne s pasažérem na zem. Pasažér i pilot dají při přistání nohy nahoru a dosednou na vzduchový chránič sedačky. Vzduch se při přistání plynule vyfoukne, takže přistání je jako do měkké matrace. Následují ovace, radost, veselí a dost často také touha letět znovu. Ano, létání je návykové.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 den před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
adrenalin
dobrodružství
sport
Informace k pobočce

Jedná se o odletové místo.

Objednat aktivitu
Cena od: 1 500 Kč
VYBRAT VARIANTU
Pro dotazy k této aktivitě nás kontaktujte:
+420 606 039 217
Další aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek