0
ZPĚT NA DETAIL AKTIVITY

Reflexní terapie - reflexní masáž

Reflexní terapie - reflexní masáž
13 FOTEK

V našem centru Masáže Praha vám již mnoho let poskytujeme klasické masáže spolu s rehabilitací, aromaterapeutické nebo antimigrenózní masáže, reflexní terapie, manuální lymfodrenáže, masáže lávovými kameny, čokoládové masáže, medové masáže či indické masáže hlavy a mnohé další služby.

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu
Důležité informace
  • Lze bezplatně stornovat do 2 dní před uskutečněním
Popis aktivity

Víte, že všechny orgány ve Vašem těle jsou zobrazeny na malých ploškách na plosce nohy? A věříte, že masáží těchto malých plošek lze harmonizovat naše vnitřní prostředí, detoxikovat naše tělo a dokonce diagnostikovat stav našich orgánů? Metodou, která se nazývá reflexní terapie toto skutečně lze.

Historie reflexní terapie
Reflexní terapie nebo také reflexní masáž je přibližně 5000 let stará léčebná metoda, která vznikla ve východní Asii. Reflexní body, s kterými tato staletími ověřená metoda pracuje se nacházejí na celém těle. Nejčastěji se ale vužívají reflexní plošky nohou. Původním cílem reflexní terapie byla prevence - pokud císař korejské dynastie onemocněl, jeho terapeut byl okamžitě propuštěn, ne-li přímo sťat.

Dnes se reflexní terapie využívá hojně především k léčbě. Jednou z nejlepších reflexních terapií, kterou nevědomky využívali především naši předci, je chůze naboso venku. Kromě prevence lze využít reflexní terapii k napomáhání řešení akutních i chronických problémů nebo jako doplněk jiné léčby či k urychlení rekonvalescence.

Reflexní terapie - její využití
Reflexní terapie - využití při bolestech zad a plotének
Problémy v oblasti zejména bederní části páteře a plotének velmi často souvisejí dle nauk východní medicíny s oslabením ledvin. Zaměříme se tedy - dle diagnózy - zejména na masáž této oblasti

Reflexní terapie - využití při bolestech kloubů
Hlavní příčinou bolestí kloubů bývá také oslabení ledvin, kdy se při jejich ne zcela dostačující funkci hromadí v těle odpadní látky, s tím je spojena nadváha a špatné stravovací návyky

Reflexní masáž - využití při migrénách a ostatních bolestech hlavy
Kromě zablokované krční páteře bývá příčinou dle východní diagnostiky disfunkce žlučníku nebo jater. Proto je tedy reflexní terapie významným pomocníkem při řešení této problematiky, kdy spolu s antimigrenózní masáží můžeme docíit velmi dobrých výsledků.

Reflexní terapie - využití při ischiasu
Při léčbě zánětu sedacího nervu můžeme také použít reflexní terapii

Refexní terapie - využití při skolióze
Kromně podpůrného účinku reflexní terapie doporučujeme klientům vhodné cvičení, které dostane svalový korzet do rovnováhy, vhodná je např. jóga nebo pilates

Reflexní terapie - využití při alergiích
Léčba alergií bývá většinou dlouhodobá. Z hlediska východní medicíny hledáme příčinu alergií v orgánovém trojúhelníku ledviny-plíce-slezina. Léčba alergií vyžaduje disciplínu, zejména je-li potřeba ji podpořit úpravou stravy s vyloučením sladkostí nebo např. mléčných výrobků.

Reflexní terapie - diagnostika
Reflexní terapii začínáme diagnostikou, která spočívá ve stlačení reflexních zón na plosce toho kterého orgánu, jehož porucha či blok na dané energetické dráze se projeví změnou citlivosti - bolesti i v příslušné projekční oblasti na plosce nohy. Diagnostiku provádíme bez masážních olejů - na sucho. Samotnou reflexní masáž pak s malým množstvím oleje.

Reflexní terapie - průběh
Masáží jednotlivých zón můžeme potom ovlivnit funkci všech orgánů a také pomoci detoxikovat organismus tím, že povzbudíme ledviny, játra, lymfu. Celá terapie trvá hodinu, z toho 15 minut klient po masáži odpočívá. Během této hodiny se klient dozví, kde se může skrývat problém a co dělat pro zlepšení aktuálního zdravotního stavu. Pokud nezjistíme u klienta zásadní problém, který by vyžadoval častější návštěvu, či ordinaci pravidelné domácí léčby, stačí v rámci pravidelné detoxikace organizmu provádět reflexní terapii přibližně jedenkráte za měsíc či 6.týdnů.

Reflexní terapie vs akupunkutura
U akupunktury jste vždy odkázáni na odborníka. Akupunkturní body jsou velmi malé a k jejich ovlivnění je zapotřebí akupunkturních jehel. Body využívané terapeuty u reflexní terapie jsou větší a je možné je stlačovat prsty. Je možné naučit mačkat plošku oslabeného orgánu samotného klienta a on sám pak může podporovat orgán denně. Reflexní masáž na rozdíl od akupunktury umožňuje též diagnostiku.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Objednejte si tuto aktivitu
ZVOLENÁ VARIANTA
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 2 dny před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
wellness
ČASOVÁ NÁROČNOST
55 minut
Informace k pobočce

Roh s ulicí Perunova u ČSOB v blízkosti nám. Jiřího z Poděbrad.

| Recenze
4.8
Další aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek