od 160
KOUPIT

Sauna - Saunalautta

ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK
3 FOTKY

Finská říční sauna - navazuje na tradice finské plovoucí sauny a nabízí neopakovatelný zážitek ze saunování přímo na hladině řeky Orlice. Kromě důkladného prohřátí při 85-95°C oceníte jedinečnost prostředí, výhled na plynoucí řeku v průběhu saunování i během následného odpočinku ...

od 160
KOUPIT
VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
TYP AKTIVITY
wellness
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
Rezervovat aktivitu
PRO ZOBRAZENÍ DOSTUPNÝCH ČASŮ VYBERTE JEDNU Z DOSTUPNÝCH VARIANT
Zrušení zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 den před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

Popis aktivity
 • Prohřátí při 85—95°C
 • Vhlkost 10-20 %
 • Ochlazení přímo v řece
 • Odpočinek na mole či v altánu s výhledem na řeku
 • Nová a moderní
 • V souladu s přírodou
 • Výhled na hladinu řeky
 • Doporučená doba 5 - 15 min.

Saunová pravidla

1 Do sauny nikdy nechodíme s plným žaludkem, ale ani hladoví.

2 Před vstupem do ohřívárny je třeba se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a také se pečlivě osušit, aby došlo k rychlejšímu nástupu pocení.

3 Do sauny chodíme zásadně bez plavek, které brání správnému prohřátí pokožky a mohly by se objevit i alergické reakce. Na zakrytí intimních míst použijte ručník nebo prostěradlo.

4 V sauně se pohodlně posad’te nebo si ideálně lehněte na prostěradlo - na rozdíl od sezení na lavici poloha vleže zajistí rovnoměrnou teplotu v celém těle.

5 Délka pobytu v potní místnosti je velmi individuální a liší se dle typu ohřívárny, obecně ale doporučujeme 10 - 20 minut (pro finskou saunu do 15 minut). V ohřívárně zůstáváme, pouze dokud je nám teplo příjemné.

6 Během fáze pocení je vhodné masírovat si kůži končetin kartáčem nebo jinými vhodnými pomůckami, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty.

7 Po prohřátí těla je důležité ochlazení těla, a to postupné, ideálně od končetin směrem k srdci - dochází ke skokovému nárůstu krevního tlaku. Prudké ochlazení „masíruje” vnitřní orgány a vyplaví usazeniny a nečistoty do krevního řečiště.

8 Po každém prohřátí a zchlazení si můžete dopřát odpočinek (15 - 20 min.) nebo opakovat proceduru teplo - chlad ihned po sobě. Po posledním opakování by měl přijít delší odpočinek (ideálně nad 30 minut) v odpočívárně s doplněním ztracených tekutin a lehkým občerstvením.

9 Proces prohřátí a zchlazení je vhodné zopakovat třikrát až čtyřikrát (doporučeno).

10 V sauně nemluvíme příliš nahlas a k ostatním se chováme ohleduplně.

11 Sauny si mohou dopřát lidé i v létě, je zdravá po celý rok. Odborníci doporučují chodit do sauny každých sedm dní, a to i v létě. Jen tak je podle nich možné udržet obranné schopnosti, které si tělo vytvořilo pravidelnou návštěvou sauny. Saunování posiluje imunitu a přispívá ke zdraví srdce a cév.

12 Do sauny mohou rodiče vzít i děti, teplotu v sauně ve však potřeba přizpůsobit dětskému organizmu.

Provozní podmínky

Návštěvní řád říční sauny a odpočívadla Saunalautta (dále jen sauna) v Rekreačním a sportovním centru Slezská plovárna (dále jen centrum)

Návštěvníci jsou povinni dodržovat tento návštěvní řád pro zajištění bezpečného provozu a zdravého prostředí. V případě porušení řádu může být porušitel vykázán z prostor sauny i centra.

1. Vstup do prostor sauny je návštěvníkům povolen jen v provozní době a po zaplacení vstupného nebo po předložení platné vstupenky.

2. Správce má právo neumožnit vstup při naplnění kapacity sauny nebo osobám, kterým podle návštěvního řádu není povolen vstup nebo kteří jsou vyloučeni z provozu.

3. Vstup je povolen nejpozději 1 hodinu před ukončením provozu.

4. Dětem do 15 let je povolen vstup pouze v doprovodu zákonného zástupce nebo osoby starší 18 let a pouze do 18:00.

5. Vstup je povolen pouze osobám bez jakýchkoli zdravotních komplikací. V opačném případě absolvuje návštěvník saunování a další procedury na vlastní nebezpečí.

6. Vstup je zakázán osobám: • v podnapilém stavu či pod vlivem drog • trpícím vysokým krevním tlakem či jinou srdeční chorobou • trpícím jakoukoliv přenosnou kožní, vlasovou či infekční chorobou • kteří mají z jakéhokoliv jiného důvodu svým ošetřujícím lékařem zakázáno saunování • jejichž návštěva by mohla prokazatelně narušit pořádek, bezpečnost a čistotu areálu a jejichž chování je v rozporu s mravními a společenskými zásadami.

7. Z prostoru sauny a centra může být vykázán bez vrácení vstupného návštěvník, který přes napomenutí přestoupí ustanovení tohoto návštěvního řádu, jehož chování je nevhodné nebo který neuposlechne pokynů odpovědných pracovníků.

8. Do prostor sauny a centra je zakázán vstup se zvířaty.

9. Při vstupu a během pobytu v prostorách sauny je každý návštěvník povinen uposlechnou pokynů obsluhy sauny/správce centra.

10. Je zakázáno jakkoliv zvyšovat vlhkost v sauně (přidáváním vody, ledu na kamna apod.)

11. V sauně je zakázáno používat přípravky, které mohou poškodit vybavení nebo znečistit prostor, jako jsou oleje, krémy, peelingy nebo med. Vnášení těchto přípravků do prostoru sauny bude pokutováno částkou 500,- Kč.

12. V prostorách sauny je zákaz používání jakýchkoliv audiovizuálních zařízení (mobilní telefony, tablety, mp3, fotoaparáty, drony, iPod apod.)

13. Za ztrátu cenných věcí vnesených do šaten nebo prostor sauny nenese provozovatel odpovědnost.

14. V prostorách sauny je zakázáno chovat se hlučně, běhat či jinak ohrožovat bezpečnost a zdraví své a ostatních návštěvníků.

15. V prostorách sauny je zakázána konzumace potravin a nápojů.

16. Do prostoru sauny je zakázáno přinášet skleněné a ostré předměty.

17. Návštěvníci jsou povinni udržovat pořádek, šetřit vybavení provozu a svým chováním neobtěžovat ostatní návštěvníky. Jakékoliv poškození vybavení sauny je návštěvník, který jej způsobil, povinen uhradit provozovateli.

18. V prostorách sauny se návštěvníci pohybují bez plavek. Při saunování používají prostěradlo. Při vycházení ze sauny používají župan, osušku nebo prostěradlo.

19. Návštěvníci jsou povinni dodržovat čistotu ve všech prostorách areálu a z hygienických důvodů je nutné, aby se před vstupem do sauny osprchovali. Sauna se střídá s ochlazovací lázní. Po ochlazení je lépe setrvat na studeném vzduchu až do úplného pocitu chladu. Po posledním ochlazení je doporučeno krátké osprchování vlažnou vodou bez použití mýdla nebo šamponu.

20. Návštěvníci svým chováním nesmí narušovat zásady mravnosti a slušnosti.

21. Všichni se na mokrých podlahách a schodech musí pohybovat opatrně, aby ve vlastním zájmu předešli úrazům. Správa sauny a centra nenese zodpovědnost za škody a úrazy, které si návštěvníci způsobí vlastní neopatrností nebo evidentním nedodržováním pokynů.

22. Doporučená doba pobytu je individuální a pohybuje se od 5 – 20 minut. Při pocitu nevolnosti je nutné místnost ihned opustit.

23. Pro poskytnutí první pomoci při úrazech a nevolnosti volejte obsluhu sauny. Lékárnička je umístěna na recepci.

24. Při ztrátě nebo poškození čipu od skříňky v šatně bude vybrán poplatek ve výši 100Kč.

25. V celém prostoru sauny a centra je přísný zákaz kouření.

26. Návštěvníci jsou povinni dodržovat veškerá nařízení či jiné právní akty, stejně jako pokyny vydané v souvislosti s aktuálním vývojem zdravotní a bezpečnostní situace v ČR.

V Hradci Králové, 30.11.2019

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Důležité informace
 • Dětem do 15 let je povolen vstup pouze v doprovodu osoby starší 18 let a pouze do 18:00
 • Vstup je zakázán osobám:
 • v podnapilém stavu či pod vlivem drog
 • trpícím vysokým krevním tlakem či jinou srdeční chorobou
 • trpícím jakoukoliv přenosnou kožní, vlasovou či infekční chorobou
 • kteří mají z jakéhokoliv jiného důvodu svým ošetřujícím lékařem zakázáno saunování
 • jejichž návštěva by mohla prokazatelně narušit pořádek, bezpečnost a čistotu areálu
 • a jejichž chování je v rozporu s mravními a společenskými zásadami
ZAHRNUJE
 • Bezbariérový přístup
 • Prostěradlo
NEZAHRNUJE
 • Ručník
 • Pantofle
 • Župan
 • Deka
Objednávka
MĚLI BYSTE VĚDĚT
- Dětem do 15 let je povolen vstup pouze v doprovodu osoby starší 18 let a pouze do 18:00
- Vstup je zakázán osobám:
- v podnapilém stavu či pod vlivem drog
- trpícím vysokým krevním tlakem či jinou srdeční chorobou
- trpícím jakoukoliv přenosnou kožní, vlasovou či infekční chorobou
- kteří mají z jakéhokoliv jiného důvodu svým ošetřujícím lékařem zakázáno saunování
- jejichž návštěva by mohla prokazatelně narušit pořádek, bezpečnost a čistotu areálu
- a jejichž chování je v rozporu s mravními a společenskými zásadami
Celkem k úhradě: 0 Kč
OBJEDNAT
Potřebujete s něčím pomoci? Jsme tady pro Vás.
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Sledujte, co se kde děje
Budeme Vás informovat nejen o nových aktivitách, ale také o akčních nabídkách v okolí.
Odesláním vyjadřujete souhlas se zasíláním novinek.