od 100
KOUPIT

Historie mlsání / Svět skřítků a trpaslíků

ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK
7 FOTEK

Naše výstava "Historie mlsání" mapuje nejzajímavější fakta a příběhy, které se s těmito laskominami pojí. V suterénu pak uvidíte výstavu "Svět skřítků a trpaslíků", která mapuje původ a množství forem, ve kterých bylo a je možné trpaslíky i skřítky potkat.

od 100
KOUPIT
ČASOVÁ NÁROČNOST
1 hodina - 90 minut
VHODNÉ PRO
děti
jednotlivec
páry
rodina
skupina
TYP AKTIVITY
kultura
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
Rezervovat aktivitu
(Aktivitu lze zakoupit pouze na 30 dní dopředu)
NEJBLIŽŠÍ DOSTUPNÉ TERMÍNY 23.6.2021
DOPOLEDNE

Tuto aktivitu není možné bezplatně stornovat či přerezervovat.

Popis aktivity

Historie mlsání

Zákusky, zmrzlina, čokoláda, marcipán, ale třeba i lízátka nebo cukrová vata, představují jedny z nejoblíbenějších podob mlsání. Pochoutky, které jsou běžným sortimentem cukráren, mají zajímavou historii a často i dalekou cestu k zákazníkovi napříč kontinenty. Naše výstava mapuje nejzajímavější fakta a příběhy, které se s těmito laskominami pojí. Obsahuje výrobnu sladkostí, historickou cukrárnu, retro kavárnu, ale i obchod s cizokrajným zbožím jakým byl turecký med, sypaný čaj, káva nebo exotické ovoce. Nechybí historické bonboniéry, raritní formy na čokoládu, malované plechovky nebo skleněné zásobníky na bonbony ad., dále údaje o slavných brněnských podnicích.

Děti se mohou zabavit ve výtvarné dílně tvorbou návrhu dortů nebo výrobou dezertů z papíru.

Svět skřítků a trpaslíků

Suterén letohrádku patří pohádkám. Loňská výstava o skřítcích a trpaslících musela být hned 2x uzavřena. Proto jsme ji v upravené verzi prodloužili. Uvidíte kolem 250 pohádkových postaviček v krajinkách, zahrádkách a ty nejvzácnější ve vitrínách. A věděli jste, že i skřítci rádi mlsají?

Ačkoli jsou tyto bytosti často spojovány s kýčem, jejich příběh sahá hluboko do historie. Když jejich popularita překonala plot renesančních a barokních zámeckých zahrad a prostory obrazáren, lidská tvořivost začala pracovat naplno.

Výstava mapuje původ a množství forem, ve kterých bylo a je možné trpaslíky i skřítky potkat. Historické sošky, pohledy, přání, hrníčky, loutky, skleněné figurky… až po klasické zahradní trpaslíky, ale také historické fotografie liliputů nebo retro stojánky na vánoční stromek. Nebudou chybět ani dětem dobře známí skřítci z televizních Večerníčků – Křemílek s Vochomůrkou, Rákosníček nebo Racochejl, dále skřítek František z Kouzelné školky nebo Šmoulové.

Na návštěvníky čeká různorodý svět skřítků v jejich přirozeném prostředí lesních palouků a tajemných skal (jako diorámata). Nebude chybět ani malá výtvarná dílna, kde si děti budou moct, za drobný poplatek, vyrobit figurku skřítka na památku.

Provozní podmínky

Provozní podmínky jsou k dispozici na místě aktivity.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Důležité informace
  • Nelze bezplatně stornovat
ZAHRNUJE
  • Děti do 3 let vstupné zdarma
Objednávka
MĚLI BYSTE VĚDĚT
- Nelze bezplatně stornovat
Celkem k úhradě: 0 Kč
OBJEDNAT
Potřebujete s něčím pomoci? Jsme tady pro Vás.
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Sledujte, co se kde děje
Budeme Vás informovat nejen o nových aktivitách, ale také o akčních nabídkách v okolí.
Odesláním vyjadřujete souhlas se zasíláním novinek.