0
ZPĚT NA DETAIL AKTIVITY

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž
20 FOTEK

Přijďte si k nám odpočinout a načerpat tolik potřebné síly. Z naší nabídky masáží a zábalů si vybere každý...

Levněji nebo za stejnou cenu
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu
Důležité informace
 • Zmírňuje bolesti zad a zlepšuje držení těla
 • Relaxační masáž
 • Snižuje zadržování vody v těle
 • Upravuje spánkový režim
 • Pravidelná masáž ulehčuje průběh nejen těhotenství, ale i porodu
 • Masáž se může provádět od čtvrtého měsíce těhotenství
 • Lze bezplatně stornovat do 1 dne před uskutečněním
CENA ZAHRNUJE
 • Masáž na Vámi požadovanou dobu
Popis aktivity

Jedná se o jemnou relaxační masáž, která uvolňuje napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. Snižuje únavu a znatelně zvyšuje energii, čímž přináší pocit pohody v tomto krásném období ženy.
Zmírňuje bolesti zad a zlepšuje držení těla. Snižuje zadržování vody v těle, napomáhá pružnosti kůže a zabraňuje tím vzniku strií a křečových žil. Upravuje spánkový režim.
Masáž se provádí v sedě, tahy jsou jemné a plynulé. V oblasti zad a šíje se uvolňuje svalové napětí. Jemná masáž má blahodárný vliv na maminku i na její děťátko. Pravidelná masáž ulehčuje průběh nejen těhotenství, ale i porodu. Masáž se může provádět od čtvrtého měsíce těhotenství.

Masáže pro těhotné se od klasických masáží liší, neboť je třeba brát ohled na změny v i na těle budoucí maminky. Chcete-li takovou masáž v požehnaném stavu podstoupit, základním předpokladem úspěšné a bezpečné masáže pro těhotné je svěřit se do rukou odborníka.

V průběhu těhotenství dochází jak nárůstu hmotnosti ženy, tak i k dalším změnám. Břišní dutina se zvětšuje, čímž dochází k oslabení břišního svalstva, mění se sklon pánve a tím i celé těžiště těla nastávající maminky. Zvětšený objem dutiny břišní těhotná žena vyrovnává větším prohnutím v bederní páteři, což způsobuje přetěžování zádového svalstva. Často pak dochází i k výraznému napětí v ramenech, šíji a bolestech mezi lopatkami. Všechny tyto změny u mnoha těhotných žen způsobují mnohým známé nepříjemné bolesti zad v období těhotenství, obzvlášť v jeho pokročilejším stadiu. Stejně jako zádům uleví také dolním končetinám vhodná masáž. Těmito masážemi lze předcházet vzniku otoků a únavě nohou.

Masáže pro těhotné jsou v takových případech výborným řešením a rozhodně je lze doporučit. Těhotné ženě dobře provedená masáž přinese úlevu od bolestí, uvolní svaly i psychické napětí. Velice příjemná je i relaxace, která těhotenské masáže provází. Masáže pro těhotné patří dnes k oblíbeným wellness procedurám, které najdete buďto ve wellness centrech, nebo ve specializovaných zdravotnických zařízeních.

V období těhotenství je samozřejmě třeba zvýšené opatrnosti při provádění masáže. Rovněž ne všechny masáže jsou v těhotenství vhodné.

Pokud je těhotná žena zdravá a těhotenství probíhá normálně, pak se doporučují masáže pro těhotné ženy od 4. měsíce těhotenství. Můžeme se setkat s tím, že se nedoporučují či vůbec neprovádí masáže pro těhotné do ukončeného 3. měsíce těhotenství. Na to se však názory různí. Pokud masáž provádí osoba, která má s těhotnými zkušenosti a masáž je prováděna jemně bez použití razantních technik, může se i v tomto období stát vhodným způsobem relaxace. V období od 7. měsíce těhotenství lze masáže provádět bez obav i 2x až 3x týdně. O vhodnosti masáže v těhotenství se v případě pochyb vždy můžete poradit se svým ošetřujícím lékařem. Poradit se je vhodné vždy, pokud v těhotenství trpíte vysokým tlakem či těhotenskou cukrovkou.

Masáže pro těhotné se nesmí provádět v těchto případech:

Kontraindikace celková:

 • rizikové těhotenství
 • samovolná ukončení těhotenství v minulosti
 • stavy vyžadující klid na lůžku
 • bolesti v podbřišku
 • horečnatá a zánětlivá onemocnění
 • krvácivé stavy rozličných příčin
 • při onkologických a jiných závažných onemocněních

Kontraindikace lokální:

 • zanícená místa a místa postižená plísněmi
 • postižení kůže ekzémy, vyrážkami a jiná poškození kůže
 • při přecitlivělosti pokožky na masážní oleje
 • v případě zánětlivého onemocnění kloubů (akutní revmatismus)
 • v místě, kde jsou křečové žíly nebo otoky
 • bříško těhotných žen a žen v období šestinedělí

Zásady pro bezpečnou masáž v těhotenství
Nejdůležitější je výběr osoby, která bude masáž provádět. Měla by mít s masážemi těhotných zkušenosti a měla by být schopna zodpovědně zvolit správný druh masáže.
Před zahájením masáže vždy zkonzultujte s masérem svůj zdravotní stav a popište mu všechny své těhotenské problémy.
Vždy ve spolupráci s masérem najděte pro masáž vhodnou polohu – každé těhotné vyhovuje jiná poloha.
Pokud během masáže či po masáži cítíte jakékoli nepříjemné pocity, proberte je ihned na místě s masérem nebo následně se svým lékařem.

Jak se těhotenské masáže provádí?
Masáže pro těhotné se provádí buďto vleže, a to v poloze na boku. Tak se masíruje jedna polovina a poté druhá polovina zad. Při této poloze lze bříško podložit tak, abyste se cítila opravdu příjemně a nic vás nebolelo. Je možné provádět pouze masáž zad, anebo masáž celého těla, což pocit relaxace jen podpoří. Masáž hýždí a dolních končetin je pro těhotné ženy velice příjemná a přináší úlevu.

Pokud je z nějakého důvodu poloha vleže nevhodná, provádí se masáž vsedě na židli. Tak lze účinně masírovat šíji a horní část zad. Nikdy se masáže v těhotenství neprovádí v poloze na břichu, ale ani na zádech. Masáž by měla být jemná, prováděna s citem s užitím výhradně měkkých masážních technik.

Jaké druhy masáží se v těhotenství doporučují?

Relaxační masáž
– tradiční masáž, ideální pro celé období těhotenství.

Na organismus má tyto účinky:

 • slouží k uvolnění svalstva
 • eliminuje bolesti zad
 • odbourává napětí, stres a pocity úzkosti
 • zlepšuje činnost vnitřních orgánů
 • aktivuje imunitní systém, posiluje celkovou duševní a fyzickou kondici
 • napomáhá kvalitnímu spánku

Těhotenská aroma-masáž
– masáž speciálně pro těhotné ženy. Vůně aromatických esencí působí přímo na centrální nervový systém, čímž okamžitě navozuje psychickou pohodu. Esenciální oleje by měly být pečlivě vybrány odborníky v oblasti aromaterapie, s ohledem na stadium těhotenství a aktuální zdravotní potíže. Účinky aromaterapie lze účinně využít i při porodu.

Tato masáž může pomoci se zácpou, nespavostí, křečovými žilami, zadržováním tekutin v těle, s bolestmi hlavy, ale i s pocitem strachu a úzkosti. Některé éterické oleje jsou pro aromaterapeutickou masáž kontraindikovány, neboť by mohly vyvolat porod.

Masáž Shiatsu
– doporučovaná masáž, která prospěje mamince i miminku v bříšku.

Masáž shiatsu je japonská léčebná metoda, přičemž je teoretický základ čerpán z čínské medicíny. Masáž je prováděna v plném oblečení, bez použití krémů či olejů. Proto je vhodná tam, kde je kontraindikováno použití masážních olejů přímo na kůži. Dokáže ulevit velkému množství fyzických potíží v těhotenství, vyrovnává emoce a přináší pocit relaxace. Tato masáž není vhodná v prvním trimestru. Naopak je vítaným pomocníkem ve druhé polovině těhotenství a také po porodu.

Jakým masážím se v těhotenství určitě vyhnout?
Nepodstupujte masáže, které nejsou speciálně přizpůsobeny pro těhotné a používají razantní a drsné či bolestivé masážní techniky (např. klasická thajská masáž)
Vynechte všechny druhy detoxikačních masáží – žádná masáž s výrazně detoxikačním účinkem není pro těhotnou ženu a její miminko v bříšku vhodná, neboť se může najednou uvolnit velké množství škodlivin, které se placentou dostanou až k plodu.
Lymfatické masáže lze provádět jen s nejvyšší opatrností vzdělanou osobou.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Objednejte si tuto aktivitu
ZVOLENÁ VARIANTA
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 den před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
wellness
ČASOVÁ NÁROČNOST
50 minut
Objednat aktivitu
Cena od: 550 Kč
VYBRAT VARIANTU
Pro dotazy k této aktivitě nás kontaktujte:
+420 606 039 217
Další aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek