PŘIHLÁSIT SE
0
od 550
OBJEDNAT
ZPĚT NA DETAIL AKTIVITY

Těhotenská masáž

20 FOTEK

Přijďte si k nám odpočinout a načerpat tolik potřebné síly. Z naší nabídky masáží a zábalů si vybere každý...

Levněji nebo za stejnou cenu
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu
Důležité informace
 • Zmírňuje bolesti zad a zlepšuje držení těla
 • Relaxační masáž
 • Snižuje zadržování vody v těle
 • Upravuje spánkový režim
 • Pravidelná masáž ulehčuje průběh nejen těhotenství, ale i porodu
 • Masáž se může provádět od čtvrtého měsíce těhotenství
 • Lze bezplatně stornovat do 1 dne před uskutečněním
CENA ZAHRNUJE
 • Masáž na Vámi požadovanou dobu
Popis aktivity

Jedná se o jemnou relaxační masáž, která uvolňuje napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. Snižuje únavu a znatelně zvyšuje energii, čímž přináší pocit pohody v tomto krásném období ženy.
Zmírňuje bolesti zad a zlepšuje držení těla. Snižuje zadržování vody v těle, napomáhá pružnosti kůže a zabraňuje tím vzniku strií a křečových žil. Upravuje spánkový režim.
Masáž se provádí v sedě, tahy jsou jemné a plynulé. V oblasti zad a šíje se uvolňuje svalové napětí. Jemná masáž má blahodárný vliv na maminku i na její děťátko. Pravidelná masáž ulehčuje průběh nejen těhotenství, ale i porodu. Masáž se může provádět od čtvrtého měsíce těhotenství.

Masáže pro těhotné se od klasických masáží liší, neboť je třeba brát ohled na změny v i na těle budoucí maminky. Chcete-li takovou masáž v požehnaném stavu podstoupit, základním předpokladem úspěšné a bezpečné masáže pro těhotné je svěřit se do rukou odborníka.

V průběhu těhotenství dochází jak nárůstu hmotnosti ženy, tak i k dalším změnám. Břišní dutina se zvětšuje, čímž dochází k oslabení břišního svalstva, mění se sklon pánve a tím i celé těžiště těla nastávající maminky. Zvětšený objem dutiny břišní těhotná žena vyrovnává větším prohnutím v bederní páteři, což způsobuje přetěžování zádového svalstva. Často pak dochází i k výraznému napětí v ramenech, šíji a bolestech mezi lopatkami. Všechny tyto změny u mnoha těhotných žen způsobují mnohým známé nepříjemné bolesti zad v období těhotenství, obzvlášť v jeho pokročilejším stadiu. Stejně jako zádům uleví také dolním končetinám vhodná masáž. Těmito masážemi lze předcházet vzniku otoků a únavě nohou.

Masáže pro těhotné jsou v takových případech výborným řešením a rozhodně je lze doporučit. Těhotné ženě dobře provedená masáž přinese úlevu od bolestí, uvolní svaly i psychické napětí. Velice příjemná je i relaxace, která těhotenské masáže provází. Masáže pro těhotné patří dnes k oblíbeným wellness procedurám, které najdete buďto ve wellness centrech, nebo ve specializovaných zdravotnických zařízeních.

V období těhotenství je samozřejmě třeba zvýšené opatrnosti při provádění masáže. Rovněž ne všechny masáže jsou v těhotenství vhodné.

Pokud je těhotná žena zdravá a těhotenství probíhá normálně, pak se doporučují masáže pro těhotné ženy od 4. měsíce těhotenství. Můžeme se setkat s tím, že se nedoporučují či vůbec neprovádí masáže pro těhotné do ukončeného 3. měsíce těhotenství. Na to se však názory různí. Pokud masáž provádí osoba, která má s těhotnými zkušenosti a masáž je prováděna jemně bez použití razantních technik, může se i v tomto období stát vhodným způsobem relaxace. V období od 7. měsíce těhotenství lze masáže provádět bez obav i 2x až 3x týdně. O vhodnosti masáže v těhotenství se v případě pochyb vždy můžete poradit se svým ošetřujícím lékařem. Poradit se je vhodné vždy, pokud v těhotenství trpíte vysokým tlakem či těhotenskou cukrovkou.

Masáže pro těhotné se nesmí provádět v těchto případech:

Kontraindikace celková:

 • rizikové těhotenství
 • samovolná ukončení těhotenství v minulosti
 • stavy vyžadující klid na lůžku
 • bolesti v podbřišku
 • horečnatá a zánětlivá onemocnění
 • krvácivé stavy rozličných příčin
 • při onkologických a jiných závažných onemocněních

Kontraindikace lokální:

 • zanícená místa a místa postižená plísněmi
 • postižení kůže ekzémy, vyrážkami a jiná poškození kůže
 • při přecitlivělosti pokožky na masážní oleje
 • v případě zánětlivého onemocnění kloubů (akutní revmatismus)
 • v místě, kde jsou křečové žíly nebo otoky
 • bříško těhotných žen a žen v období šestinedělí

Zásady pro bezpečnou masáž v těhotenství
Nejdůležitější je výběr osoby, která bude masáž provádět. Měla by mít s masážemi těhotných zkušenosti a měla by být schopna zodpovědně zvolit správný druh masáže.
Před zahájením masáže vždy zkonzultujte s masérem svůj zdravotní stav a popište mu všechny své těhotenské problémy.
Vždy ve spolupráci s masérem najděte pro masáž vhodnou polohu – každé těhotné vyhovuje jiná poloha.
Pokud během masáže či po masáži cítíte jakékoli nepříjemné pocity, proberte je ihned na místě s masérem nebo následně se svým lékařem.

Jak se těhotenské masáže provádí?
Masáže pro těhotné se provádí buďto vleže, a to v poloze na boku. Tak se masíruje jedna polovina a poté druhá polovina zad. Při této poloze lze bříško podložit tak, abyste se cítila opravdu příjemně a nic vás nebolelo. Je možné provádět pouze masáž zad, anebo masáž celého těla, což pocit relaxace jen podpoří. Masáž hýždí a dolních končetin je pro těhotné ženy velice příjemná a přináší úlevu.

Pokud je z nějakého důvodu poloha vleže nevhodná, provádí se masáž vsedě na židli. Tak lze účinně masírovat šíji a horní část zad. Nikdy se masáže v těhotenství neprovádí v poloze na břichu, ale ani na zádech. Masáž by měla být jemná, prováděna s citem s užitím výhradně měkkých masážních technik.

Jaké druhy masáží se v těhotenství doporučují?

Relaxační masáž
– tradiční masáž, ideální pro celé období těhotenství.

Na organismus má tyto účinky:

 • slouží k uvolnění svalstva
 • eliminuje bolesti zad
 • odbourává napětí, stres a pocity úzkosti
 • zlepšuje činnost vnitřních orgánů
 • aktivuje imunitní systém, posiluje celkovou duševní a fyzickou kondici
 • napomáhá kvalitnímu spánku

Těhotenská aroma-masáž
– masáž speciálně pro těhotné ženy. Vůně aromatických esencí působí přímo na centrální nervový systém, čímž okamžitě navozuje psychickou pohodu. Esenciální oleje by měly být pečlivě vybrány odborníky v oblasti aromaterapie, s ohledem na stadium těhotenství a aktuální zdravotní potíže. Účinky aromaterapie lze účinně využít i při porodu.

Tato masáž může pomoci se zácpou, nespavostí, křečovými žilami, zadržováním tekutin v těle, s bolestmi hlavy, ale i s pocitem strachu a úzkosti. Některé éterické oleje jsou pro aromaterapeutickou masáž kontraindikovány, neboť by mohly vyvolat porod.

Masáž Shiatsu
– doporučovaná masáž, která prospěje mamince i miminku v bříšku.

Masáž shiatsu je japonská léčebná metoda, přičemž je teoretický základ čerpán z čínské medicíny. Masáž je prováděna v plném oblečení, bez použití krémů či olejů. Proto je vhodná tam, kde je kontraindikováno použití masážních olejů přímo na kůži. Dokáže ulevit velkému množství fyzických potíží v těhotenství, vyrovnává emoce a přináší pocit relaxace. Tato masáž není vhodná v prvním trimestru. Naopak je vítaným pomocníkem ve druhé polovině těhotenství a také po porodu.

Jakým masážím se v těhotenství určitě vyhnout?
Nepodstupujte masáže, které nejsou speciálně přizpůsobeny pro těhotné a používají razantní a drsné či bolestivé masážní techniky (např. klasická thajská masáž)
Vynechte všechny druhy detoxikačních masáží – žádná masáž s výrazně detoxikačním účinkem není pro těhotnou ženu a její miminko v bříšku vhodná, neboť se může najednou uvolnit velké množství škodlivin, které se placentou dostanou až k plodu.
Lymfatické masáže lze provádět jen s nejvyšší opatrností vzdělanou osobou.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Objednejte si tuto aktivitu
(Aktivitu lze zakoupit pouze na 30 dní dopředu)
ZVOLENÁ VARIANTA
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 den před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
wellness
ČASOVÁ NÁROČNOST
50 minut
Objednat aktivitu
Cena od: 550 Kč
VYBRAT VARIANTU
Další aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Napsali o nás
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek