0
Základní informace
celodenní
páry
rodina
skupina
hra
kultura
sport
wellness
Udělejte si skvělý den
Virtuální realita House Game koupit
3D Golf blaster simulátor koupit
Wellness SaunaBar koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Poznejte Jihlavu pěkně zblízka

Přemýšlíte kam se příště vydat a pořád se nemůžete rozhodnout? To se stává, ale nevěšte hlavu. Stále jsou nějaké možnosti. Zkuste navštívit Jihlavu. Zde se rozhodně nudit nebudete a zažijete spoustu zajímavých chvilek, na něž se vždy dobře vzpomíná. A mimochodem, na Vysočině je přece pokaždé moc dobře.

Miroslav Pospíšil
21.1.2022
4 MIN ČTENÍ

Jihlava leží v Kraji Vysočina, a to na někdejší česko – moravské zemské hranici vedoucí Českomoravskou vrchovinou. Městem protéká řeka Jihlava a v okolí se nachází soustava rybníků. První písemná zmínka pochází z roku 1233. Jihlava je historické město s hornickou minulostí, kdysi se zde těžilo stříbro. Pro Země Koruny české tak mělo velmi důležitý význam.

brána matky boží
brána Matky Boží

Historická tradice je v Jihlavě patrná už na první pohled. Zachovalé centrum má statut městské památkové rezervace. Obdivovat zde můžete historickou radnici, měšťanské domy a bránu Matky Boží. Z církevních památek to je například kostelík svatého Jana Křtitele nebo kostel svatého Jakuba Většího.

radnice a kostel

historická radnice kostel svatého Jakuba Většího

Po této úvodní procházce by to chtělo něco zcela úplně jiného. Virtuální realita House Game vás dostane do úplně jiné dimenze. Zkuste tuto zážitkovou hru. Dostanete virtuální brýle a jednu hodinu budete ve svém novém světě. Chce to prostě jen vyzkoušet. Není to jen pro mladé, věkové omezení neexistuje.

Zpestření pobytu máme za sebou a tudíž vzhůru na další poznání. Když jste v Jihlavě, tak prostě musíte navštívit místní katakomby tzv. Jihlavské podzemí. Jde o druhý největší podzemní labyrint v České republice. Velmi zajímavé a inspirující poznání.

podzemí

Jihlavské podzemí

Samozřejmě není na škodu poznat Jihlavu důkladněji a nejen samotné město. Vše potřebné najdete v Muzeu Vysočiny Jihlava. S uměním se pak seznámíte v Oblastní galerii Vysočiny. Pomalu je pak čas na aktivity jiného druhu.

Odpoledne zkuste zavítat do areálu Relax Golf. To, že nehrajete golf vůbec nevadí. Tady si totiž můžete zahrát díky 3D Golf Blaster Simulátoru. Vyhraje si celá vaše rodina, a to za každého počasí. Kdybyste pak chtěli zkusit i ten „normální“ golf, tak zde mají rovněž cvičnou louku. Zábava je prostě zaručena.

Zoologická zahrada Jihlava. To by mohl být nový cíl vašeho jihlavského putování. Prakticky každá zoo je velmi atraktivní a na své si přijdou mladí i staří, řečeno mírně familiérně. Výborný relax poté najdete ve Wellness SaunaBaru, které nabízí odpočinek ve finské, bio a herbal sauně. Vyzkoušet můžete také Kneippův chodník. Po horké sauně se svlažíte v bazéně či vědru a zrelaxujete v odpočívárně s barem.

wellness

Jen tak mimochodem, skočte se podívat na zachovalé pozůstatky městského opevnění – palisádové hradby a rovněž na, dnes již nevyužívaný, velitelský bunkr z doby studené války. Kdo má rád kolo, tak si na své přijde na dálkové cyklotrase vedoucí až do Rakouska.

Jak vidíte, Jihlava toho nabízí opravdu dost. Zda toho budete chtít stihnout co nejvíc nebo si něco necháte na příští návštěvu, je na vás.

Rezervujte si aktivity v okolí