0
Základní informace
celodenní
rodina
skupina
dobrodružství
hra
kultura
vzdělávací
Udělejte si skvělý den
týmová hra pevnost Boyard koupit
zážitková střelba koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Poznejte kromobyčejnou Příbram

Plánujete výlet s celou rodinou či kamarády a nevíte kam se tentokrát vydat? Zkuste prostě Příbram. Pokud jste zde ještě nebyli, tak vězte, že nebudete litovat a i když už máte svou zkušenost, tak se zase najde něco nového. Navíc, město leží jen kousek od našeho hlavního města, takže i dostupnost je vcelku snadná pro každého. Nezbývá, než se pustit na cestu.

Miroslav Pospíšil
16.9.2021
3 MIN ČTENÍ

Příbram najdete ve Středočeském kraji, zhruba 54 km od Prahy. Tohle nádherné město se rozkládá v sousedství pohoří Brdy a protéká zde říčka Litavka s Příbramským potokem. Na zmíněný potok pak navazuje několik rybníků. První písemná zmínka o Příbrami pochází z roku 1216. Kdysi se jednalo o hornické město a pozůstatky těchto dob jsou zde stále patrné. Ostatně, přesvědčit se můžete sami, ale všechno pěkně popořádku.

Než se vydáte do Příbrami, zdolejte legendární pevnost Boyard

Což takhle začít trochu netradičně? Změnu jistě uvítají i vaše děti. TEPfactor vám umožní prožít nezapomenutelné chvíle při unikátní týmové hře Pevnost Boyard. Pamatujete si na stejnojmennou televizní soutěž? Hra je určena jak pro dospělé, tak pro děti. Doslova se ponoříte do pirátské atmosféry a budete plnit 25 úkolů. Hra trvá zhruba 4 hodiny. Je tedy jasné, že o dopolední program je postaráno. Po chutném obědě můžete dát průchod poznávání.

pevnost Boyard

zažijte na vlastní kůži unikátní týmovou hru TEPfactor

Je čas poznat Příbram

Odpoledne se můžete vypravit například do Hornického muzea Příbram. Najdete zde rozsáhlý skanzen, který vás seznámí s historií dolování, s prací horníků, s důlní technickou a dalšími zajímavostmi. Je jasné, že zde budete také zhruba tři až čtyři hodiny. Odtud se poté určitě vydejte na příbramské poutní místo, a to Svatou Horu. Jedná se o barokní klášterní komplex na kopci nad centrem města. Z centra se na místo dostanete krytým schodištěm. Svatá Hora je unikátní památka, kterou stojí za to navštívit. Skoro se dá říct, že kdo nebyl na Svaté Hoře, nebyl ani v Příbrami.

svatá hora

Svatá Hora

Je pozdě odpoledne a chtělo by to nějaké pohodové odreagování. Dospělí i děti ho najdou ve Střelnici Placy. Tady mají pro vás připravenou zážitkovou střelbu. Střílíte ze skutečných zbraní – pistole, pušky, samopalu. V nabídce jsou zážitky pro partu, pro prarodiče, pro táty a sny, pro holky, pro ženy či pro dvojici. Vybere si určitě každý.

K večeru se všichni, plní dojmů, jistě rádi projdete Jiráskovými sady, parku v centru města, který je obklopen historickými městskými domy. Možná si ještě s chutí prohlédnete gotický kostel svatého Jakuba a fontánu s velkou koulí. Je čas jít spát nebo odjet domů.

Pokud se však zdržíte aspoň ještě jeden den, uděláte víc než dobře. Za shlédnutí stojí zámeček Ernestinum, někdejší sídlo pražských arcibiskupů zde v Příbrami. Kdo má rád pěší turistiku či cykloturistiku, může se vydat na blízkou přírodní dominantu, a to horu Třemošná v Brdech. Vyloženě pro celé rodiny je určena (a nejen pro ně) Naučná stezka Lesoparku Litavka a Naučná stezka Padák. Ti zdatnější a s více dobrodružně-cestovatelskou náturou mohou vyrazit poznávat pěší a cyklostezky v CHKO Brdy.

brdy

Brdy

Jak vidíte, je toho opravdu hodně a skoro se dá říct, že jedna návštěva Příbrami nestačí. Ostatně, není kam spěchat, vždyť se sem můžete vracet opakovaně a postupně poznávat vše, co vás zajímá. Šťastnou cestu do Příbrami, po Příbrami i z Příbrami. Každá krásná cesta končí totiž pohodovým návratem domů.

Rezervujte si aktivity v okolí