0
Základní informace
celodenní
páry
rodina
skupina
hra
kultura
wellness
Udělejte si skvělý den
úniková hra Mise #‎53 koupit
úniková hra Útěk z Alcatrazu koupit
úniková hra Případ varianta pro děti koupit
venkovní úniková hra Tour de Beer koupit
masáže ve studiu Santé koupit
bowling v Továrně koupit
Trasa
TIP NA VÝLET

Pražské Vinohrady nemají svůj název jen tak

Pražská čtvrť Vinohrady je, už podle svého názvu, poměrně známá, a to prakticky v celé České republice. Svým způsobem má tu výhodu, že leží nedaleko nejnavštěvovanějších míst historického centra Prahy. Vinohrady jsou tak snadno dostupné pro každého návštěvníka a nemusí se nijak složitě hledat. Podívejte se i vy na Vinohrady a seznamte se se zdejšími zajímavostmi. Možná, budete mile překvapeni.

Miroslav Pospíšil
1.12.2021
3 MIN ČTENÍ

Vinohrady nebyly odjakživa Vinohrady. Současné pražské Vinohrady nesly od roku 1788 název Viničné hory a později (do roku 1960) Královské Vinohrady. Dokonce sem svého času patřil i současný Žižkov. To už je ovšem dávná minulost. Jak asi sami tušíte, název se nevyvíjel jen tak. Měl svůj důvod. Ten důvod se dá charakterizovat dvěma slovy vinná réva. A nejinak je tomu v dnešní době.

Poznejte okolí Vinohrad

Vinice najdete na svahu mezi Vinohradami a Nuslemi. Stále je zde tedy prostor pro vinařské řemeslo, které bylo základem původního i současného názvu pražské městské čtvrti. Zajděte se sem podívat. Spatřit vinice v hlavním městě se nepodaří jen tak. Budete mít kromobyčejný zážitek.

Samotné centrum Vinohrad tvoří náměstí Míru, Vinohradská třída a Riegrovy sady. Sady si určitě projděte, jsou nádherné a jde o klidné místo v samotném srdci městského ruchu. Velmi podobnou atmosféru pak zažijete v nedalekých Havlíčkových sadech, kde je navíc velmi zajímavý Viniční altán. Vidíte, vše se zde točí kolem vína.

Vinohrady_Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady altán v Havlíčkových sadech

Kromě vinohradského centra se jděte podívat na památky v podobě kostela svaté Ludmily a kostela Nejsvětějšího srdce Páně a rovněž neopomeňte kapli svaté Rodiny a kapli svatého Václava. Pokud vás láká kultura a chcete se zdržet déle, pak je největší příležitost ve Smetanově divadle či v Divadle na Vinohradech.

kostel a divadlo_vinohrady

Divadlo na Vinohradech kostel svaté Ludmily

Vinohradská vodárna je objekt, který určitě stojí za pozornost. Z technického hlediska poutavá stavba. Ovšem, pokud vás takové technické cíle zajímají samozřejmě. To už si jistě zvážíte sami. Z Vinohrad je to pak coby kamenem dohodil k Václavskému náměstí a dále k tradičním památkám a procházkám Prahou.

vinohrady_vodarenska vez a kostel

Vinohradská vodárenská věž kostel Nejsvětější srdce Páně

Čas na zábavu

Okolí Vinohrad je rájem únikových her. Na své si přijdou opravdu všichni. Zkušené únikáře potrápí nejdelší únikovka v Praze Mise #‎53 nebo detektivní hra Novinář. Začátečníci mohou následovat Franka Morrise v jeho úniku z věznice Alcatraz a objevit jeho dávno zapomenutý příběh. Vyrazili jste do prahy s rodinkou? Vyzkoušejte vyřešit Případ, který byl z důvodu chybějících důkazů odložen. Pokud poznáváte Vinohrady s partou kamarádů, tak si nenechte ujít venkovní únikovku Tour de Beer: Výlet do budoucnosti.

venkovní únikovka tour de beer

venkovní úniková hra Tour de Beer: Výlet do budoucnosti

Po takovém městském putování a poznávání je každý člověk logicky unaven. Někdo více a jiný méně.Každý však uvítá lákavou formu odpočinku a uvolnění. Co říkáte na masáže ve studiu Santé? Svěřte se do péče zdejších profesionálů, uvolněte se a zapomeňte na starosti všedního dne. Zasloužíte si to. Večer pak zakončete skleničkou

Příjemný pobyt na Vinohradech zakončete u dobrého piva při hraní bowlingu v Továrně. V objektu bývalé textilní továrny si také můžete zahrát šipky, kulečník nebo stolní fotbal.

Rezervujte si aktivity v okolí
Potřebujete poradit? Ozvěte se
+420 606 078 241
každý pracovní den 8:00 - 16:00
Napsali o nás
27. 7. 2021
Co s volným časem na místě, kde to neznáte? Portál SkvěléČesko.cz vám s tím pomůže!
přečíst článek
15. 6. 2021
Chcete si splnit podnikatelský sen? Cestovní ruch není mrtvý
přečíst článek
30. 4. 2021
Založili startup v turismu, když svět zamrznul. Skvělé Česko nabídne aktivity, které byste jinak minuli
přečíst článek