0
ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK

Lety balonem Konice – staňte se vzduchoplavcem

Lety balonem Konice – staňte se vzduchoplavcem
14 FOTEK

Zažijte dobrodružství a splňte si svůj sen!

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu

Důležité informace

 • Vhodné pro děti od 130 cm, aby viděly přes hranu koše

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu zpět na místo vzletu
 • Pojištění zákazníka ze zákona
 • Pojištění zavazadel
 • Slavnostní balonářský křest včetně přípitku sektem
 • Certifikát vzduchoplavce – “Křestní list” nebo “Pamětní list” z letu

Popis aktivity

Naše společnost nabízí lety horkovzdušným balónem. Vzhledem k pravidelným technickým kontrolám balónu OK – 4731 a pravidelnému školení pilotů vám garantujeme maximální bezpečnost.

Připravíme pro Vás takový let, ze kterého si odnesete vzpomínky na celý život. Let můžete uskutečnit se svými známými, přáteli, rodinou či partnery. Zažijete nejen let balónem, ale i přípravy včetně nafukování balónu a závěrečný tradiční křest vzduchoplavců.

Plavba vzduchem je úžasným zážitkem pro vás či skvělým dárkem pro vaše blízké. Čekají Vás ty nejžádanější a pro oko nejpohlednější oblasti, což je pohádkový hrad Bouzov, zámek Úsov, Náměšť na Hané, Čechy pod Kosířem, Plumlov, údolí Malé Hané. Dále okolí Moravské Třebové, Svitav, Letovic, Prostějova, Olomouce, Litovle, Uničova, Mohelnice, Litovelské Pomoraví, masív Kosíře, Plumlovská přehrada a plno dalších krásných míst od Pálavy, Lednice atd.. Každý let skrývá jiný pohled na krásnou přírodu dle místa startu. Ve výšce si užijete ticha, klidu a nadpozemské pohody.

Kdy se létá?
Balónové létání je závislé na počasí. Letová sezóna probíhá od května do října, ale není problém létat i v zimě. Nejčastěji se létá v ranních a podvečerních hodinách, kdy jsou nejideálnější meteorologické podmínky.

Jak dlouho trvá let?
Čas strávený ve vzduchu závisí na povětrnostních podmínkách, zatížení a aktuální spotřebě paliva. Minimálně se však můžete těšit na hodinu ve vzduchu, často se letí i déle.

Kudy a jak se poletí?
Romantická plavba vzduchem je úžasným zážitkem pro vás či skvělým dárkem pro vaše blízké. Čekají vás ty nejžádanější a pro oko nejpohlednější oblasti, což je pohádkový hrad Bouzov, zámek Náměšť na Hané, údolí Malé Hané, zřícenina hradu Cimburk a celkově překrásná příroda Drahanské vrchoviny. Každý let skrývá jiný pohled na krásnou přírodu dle místa startu. Ve výšce si užijete ticha, klidu a nadpozemské pohody. Je jen na domluvě s pilotem (a také trochu na síle a směru větru), zda vystoupáte do výšky nebo poletíte níže nad terénem. Nejníže povolený let je 150 metrů nad terénem a 300 metrů nad zastavěnou oblastí mimo start a přistání.

Není nahoře zima?
Nahoře zima není, nemusíte si tedy s sebou brát šálu ani čepici. Lety v zimním období pochopitelně tyto doplňky vyžadují.

Jak se mám obléct?
Doporučujeme raději sportovní oblečení i obuv, přistání balonu je vždy na poli či louce, zašpinění oděvu je z tohoto důvodu možné.

Není let balónem nebezpečný?
Není, balónové létání patří mezi nejbezpečnější letecký sport. Bezpečnost letu je závislá na meteorologických informacích, bez kterých žádný pilot neuskuteční vzlet – start. Rozhodnutí o provedení letu je vždy a pouze na rozhodnutí pilota, který je plně odpovědný za průběh letu a zdraví posádky.

Jak rychle se poletí?
Rychlost letu je závislá na rychlosti a směru větru, který při letu povane. Za hodinu letu v průměru doletíme 10 – 18 km. Bohužel se může i stát, že uletíme třeba jen 6 km.

Jak se dostanu zpátky ke svému autu?
Přepravu pasažerů zpět na místo vzletu zajistíme my, takže si nemusíte shánět žádný odvoz. Pochopitelně Vaši rodinní příslušníci mohou doprovázet let balonu tak, že budou následovat náš doprovodný vůz a tím mohou vidět i přistání.

Kolik lidí se vleze do koše?
Náš koš je určen pro 5 osob + pilot.

Co si vzít sebou?
Především dobrou náladu. Nezapomeňte také na foťák či kameru, aby jste si tyto nezapomenutelné okamžiky mohli zdokumentovat.

Mohou letět i děti?
Mohou, avšak nedoporučujeme z důvodu bezpečnosti, aby letěly děti menší než 130 cm. V tomto případě je plně zodpovědný za dítě rodič.

Létáme po celé ČR vždy po domluvě a dodržení technických a bezpečnostních podmínek.

U této aktivity si volíte pouze den konání. Ohledně času Vás bude kontaktovat provozovatel aktivity.

V závislosti na meteorologických podmínkách může být termín letu přeplánován na vhodnější termín.

Cena zahrnuje:

 • poukaz k letu
 • pojištění zákazníka ze zákona
 • pojištění zavazadel
 • informační a organizační služby
 • vyhlídkový let pasažérským balonem v délce cca 60 min.
 • slavnostní balonářský křest včetně přípitku sektem
 • certifikát vzduchoplavce – “Křestní list” nebo “Pamětní list” z letu
 • přeprava z místa přistání zpět do místa startu – dle dohody


Tato akce trvá 3-4 hodiny.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 dne před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
adrenalin
dobrodružství

Další aktivity v okolí