Přemýšlíte kam vyrazit? Inspirujte se našimi tipy.
celodenní
Benešov, umění i zábava kousek od Prahy

Máte rádi umění a zároveň se rádi bavíte při něčem hodně zajímavém? Snadná pomoc. Navíc, v tom nejste sami, takových spřízněných duší je celá řada. To vše se dá využít rovněž při cestovatelských aktivitách. Stačí najít to správné místo. Zkuste například Benešov. Podle názvu ho zná mnoho lidí, ale kdo ho zná z vlastního prožitku?

22.6.2021
4 MIN ČTENÍ
celodenní
Děčín, krásná perla na Labi

Severní části České republiky skrývají mnoho zajímavých a krásných míst. Některá jsou přímo profláknutá a jiná stojí tak trochu ve stínu. Často je to škoda, neboť se turisté zbytečně připravují o neobyčejné zážitky. Řekněte sami, byli jste už třeba v Děčíně? Je to docela známé město, ovšem zdaleka ne každý ho navštívil či tady dokonce neprožil pár volných dní. Všechno se dá snadno napravit.

10.6.2021
3 MIN ČTENÍ
celodenní
Český Krumlov na vás dýchne nejen svou historií

Zdá se vám, že některá místa jsou navštěvovaná více než jiná? Samozřejmě, že ano, tak už to prostě chodí. Ovšem, není žádný důvod, proč se kvůli tomu vzdávat svého poznávacího a zážitkového snu. A třeba budete mít štěstí, neboť zrovna bude lidí méně. Takovým typickým místem je Český Krumlov. Město, které by snad měl, aspoň jednou za život, navštívit každý. Podobných měst totiž není mnoho.

2.6.2021
3 MIN ČTENÍ
celodenní
Hanácká metropole Olomouc okouzlí každého

Říká se, že Haná je úrodná, že jsou zde krásné dívky, že hanácký kroj je bohatý a že Hanáci jsou bodří a příjemní lidé. Opravdu tomu tak je. Přesvědčit se o tom všem můžete snadno také vy, a to ať jste z jakékoliv části České republiky. Recept je jednoduchý, dejte si za cíl navštívit Olomouc, jedno z nejkrásnějších měst naší vlasti. Tady si užijete volného času naplno.

1.6.2021
3 MIN ČTENÍ
celodenní
Není lednice jako Lednice

Lednici zná stoprocentně každý. Ovšem, není lednice jako Lednice. Tu první máme všichni doma a čas od času (někteří hodně často) ji jdeme prozkoumat, abychom něco dobrého snědli. Ta druhá pak na všechny čeká v malebných moravských luzích. Lednice patří k velmi oblíbeným místům a je tak mimořádná, že sem můžete jezdit opakovaně a stále budete nadšeni. Tak vzhůru do toho.

4.5.2021
3 MIN ČTENÍ
celodenní
Ostrava už dávno není černá

Možná si to ještě pamatujete? Kdysi se běžně říkalo Černá Ostrava v parafrázi na důlní činnost, těžký průmysl a špatné ovzduší. Nic netrvá věčně. Uhlí se zde již dávno netěží, průmysl je zmodernizovaný a i to ovzduší má úplně jiné grády. Ostrava už prostě černá vůbec není. Přijeďte se podívat a zároveň rovněž něco zažít a poznat. Ostrava se nemá zač stydět.

26.4.2021
3 MIN ČTENÍ
celodenní
Špindlerův Mlýn si užijete v každém ročním období

Některá rekreační střediska jsou natolik známá a oblíbená, že mnozí turisté raději jedou jinam. Důvod je prostý, nechtějí se potkávat s mnoha jinými lidmi. Svým způsobem se tak ale připravují o poznání těchto, často zajímavých míst. Neškodí tedy sem tam udělat výjimku a do některého vyhlášeného letoviska se podívat. Co třeba Špindlerův Mlýn?

21.4.2021
4 MIN ČTENÍ
celodenní
Kutná Hora, klenot, který se jen tak někde nevidí

Jsou místa, která mají svou nezaměnitelnou a jedinečnou atmosféru. Přijedete tam a sami cítíte, jakoby na vás dýchl duch času, duch tradice a historie. Zažíváte prostě ono pověstné genium loci, které jinde není. Přesně tohle všechno sedí na naši Kutnou Horu. Někdo má to štěstí, že zde žije a někdo, že zde již byl. Všichni ostatní mají nevšední zážitek teprve před sebou, ale o to víc se mohou těšit. Je jasné, kam tentokrát povedou cestovatelské plány. Kutnou Horu prostě musíte zažít na vlastní kůži.

13.4.2021
5 MIN ČTENÍ
celodenní
Liberec, severní perla republiky

Jestliže chcete zažít opravdu spoustu různorodých akcí a poznání, pak neváhejte a vypravte se na sever Čech. Ptáte se kam? Tím místem není nic jiného než všem dobře známý Liberec. Minimálně podle jména zná Liberec každý. A což teprve až toto město navštívíte a uděláte si vyloženě volný víkend. Které roční období si vyberete je na vás, tady se nemusíte nudit nikdy.

18.3.2021
4 MIN ČTENÍ
3 - 6 hod
Hanácké Athény, to je Kroměříž

Jsou města, která si časem vyslouží nějaké to přízvisko. Obvykle jde o něco, co dobře charakterizuje dané město a dělá mu svým způsobem čest a dobré jméno. Hanácké Athény, tak se říká Kroměříži. Pokud se sem rozjedete, hravě zjistíte proč zrovna Hanácké Athény. To se prostě musí vidět, vykládat či psát o tom nestačí. Začněte balit, Kroměříž čeká.

15.3.2021
3 MIN ČTENÍ
6 - 7 HODIN
Jeseník, tady zapomenete na všechny starosti světa

Jsou chvíle v životě každého člověka, kdy potřebuje tzv. vypnout. Tedy si po všech stránkách odpočinout, nemyslet na nic a hodit starosti všedního dne za hlavu. Někdy se tomu říká restart. Ideální prostředí pro tohle všechno najdete v Jeseníku. Horské městečko vám poskytne všechno pro nabrání nových sil a vy odtud budete odjíždět jako znovuzrození. Na nic nečekejte a začněte už plánovat svou cestu.

10.3.2021
5 MIN ČTENÍ
Potřebujete s něčím pomoci? Jsme tady pro Vás.
+420 606 078 241
každý den 8:00 - 20:00
Sledujte, co se kde děje
Budeme Vás informovat nejen o nových aktivitách, ale také o akčních nabídkách v okolí.
Odesláním vyjadřujete souhlas se zasíláním novinek.