0
ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK

Muzeum Jindřicha Jindřicha

Muzeum Jindřicha Jindřicha
5 FOTEK

Stálá expozice představuje část etnografické sbírky Jindřicha Jindřicha, hudebního skladatele a milovníka chodského národopisu. Sbírka čítá na 9 tisíc předmětů, k vidění jsou například keramika, nábytek, ale i jedinečná kolekce lidových podmaleb na skle. Vstoupit je možné do zařízené Jindřichovy pracovny a kdo chce, může si poslechnout některé ze skladatelových děl. Část expozice se pak věnuje vývoji folkloru a tradic, a to až do současnosti.

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu

Důležité informace

  • Lze kdykoliv bezplatně stornovat

Popis aktivity

O muzeu:

V létě 2008 bylo uzavřeno Muzeum Jindřicha Jindřicha, které prošlo generální rekonstrukcí. V této budově byla kromě Jindřichových sbírek umístěna muzejní knihovna a archiv, historické a přírodovědné oddělení, které bylo po listopadovém převratu v roce 1989 znovuobnoveno. V této budově též sídlilo oddělení archeologické. Od roku 1945 se muzeum v oblasti archeologie neangažovalo, pouze shromažďovalo náhodné nálezy. Stav se změnil v roce 2000, kdy se muzeum začalo podílet na archeologických výzkumech v regionu.

Muzeum Jindřicha Jinřicha bylo se všemi sbírkami, odbornými pracovišti, archivem a knihovnou provizorně vystěhováno do prostor bývalých kasáren v ulici Petrovická v Domažlicích. Zde bylo umístěno až do roku 2015, kdy došlo ke znovuotevření zrekonstruovaného a zmodernizovaného Muzea Jindřicha Jindřicha a Galerie bratří Špillarů.

Nová muzejní expozice představuje část " etnografické sbírky " J. Jindřicha, která čítá na 9.000 předmětů.rezentovány jsou podmalby na skle, kroj, keramika, lidový nábytek, atd. Expozice je mimo sběratelské činnosti J. Jindřicha věnována také jeho zájmu o chodské nářečí, hudbu / včetně možnosti poslechu / a v poslední části je zaměřena na Jindřichovi "pokračovatele" a vývoj folkloru a tradic až do dnešních dnů.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS

Objednejte si tuto aktivitu

Objednávka
(pro zobrazení ceny vyberte termín)

PRO ZOBRAZENÍ DOSTUPNÝCH ČASŮ VYBERTE DATUM V KALENDÁŘI

Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat kdykoliv před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
kultura
vzdělávací
ČASOVÁ NÁROČNOST
30 minut - 2 hodiny

Další aktivity v okolí