0
ZPĚT NA DETAIL AKTIVITY

Online kurz Kreslení PMH a kurz Tužka jako cesta ke kreativitě

Online kurz Kreslení PMH a kurz Tužka jako cesta ke kreativitě
5 FOTEK

Nově jsme pro vás připravili on-line výuku. Teď se společně můžeme učit kreslit a malovat z pohodlí domova. V nabídce naleznete několik kurzů, věřím, že si najdete ten pravý. Online kurz je určen pro úplné začátečníky – nemusíte umět kreslit. V Ateliéru Mozaika vás to naučíme. Kurzu se můžete věnovat dle vlastních časových možností a kdykoli se k němu znovu vracet, přístupy jsou časově neomezeny.

Výhodnější cena
Garance vrácení peněz
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu

Důležité informace

 • Vhodné od 12 let
 • Nelze bezplatně stornovat

Popis aktivity

Online varianta:

 • nabízí časově delší výklad ke každému zadání, online kurz je obohacen o dvě cvičení.
 • Kurz Tužka jako cesta ke kreativitě s ročním výukovým programem

Získáte také:

 • slevu 100 Kč na knihu Portrét krok za krokem s DVD
 • slevu 400 Kč na další kurz
 • možnost bezplatných konzultací každý všední den

Náhled online kurzu naleznete zde:

Darujte sobě či svým blízkým krásnou tvůrčí energii a pohodu v podobě online kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou s ročním online kurzem „Tužka jako cesta ke kreativitě“. Darujete tak téměř 50 hodin kreslení a možnost se dlouhodobě výtvarně rozvíjet.

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, věnovat se mu můžou z pohodlí domova, dle vlastních časových preferencí a k jednotlivým lekcím se kdykoli vracet.

Kreativita, neboli tvořivost, je přirozená schopnost člověka a odlišuje nás od ostatních živočichů. Pro mnohé lidi v dnešní době je to však vzdálený pojem, aniž by věděli, jak s tvořivostí pracovat. Ateliér Mozaika je firma s tradicí a garancí kvality. Těší je inovovat a být inspirací ostatním.

Motto ateliéru zní: „Není špatného žáka, když je dobrý učitel. Dobrý učitel učí a zároveň inspiruje.“ Nebojte se svěřit do rukou jejich lektorů.

Co vás čeká:

 • Budete se věnovat rozvíjení pěti základních dovedností, které vedou ke schopnosti kreslit.
 • Pomocí různých cvičení se budete posouvat z L módu do R módu vašeho mozku a budete procházet vnímání linek, mezer, vztahy mezi předměty, jejich světla a stíny, a to od všech jednotlivostí až po vnímání obrazu jako celku.
 • Budete provádět zdánlivě nelogické úkoly, ale nemusíte se ničeho bát. Užijete si spoustu relaxace i zábavy. Veškerá cvičení jsou nastavená tak, abyste se zlepšovali a dosahovali stále lepších výsledků.
 • Na kurzech se naučíte kreslit i skutečné předměty bez papírové předlohy (což není běžnou součástí kurzu kresby pravou mozkovou hemisférou I.).
 • S každým cvičením vám poskytnou možnost uvědomit si a tedy i pochopit, jak váš mozek přijímá informace a jak s nimi dál pracuje. Vyzkoušíte si, jak lze snadno vyvolat konflikt mezi oběma hemisférami a jak každá z nich úkol zpracuje zcela odlišným způsobem. Budou vaši levou mozkovou hemisféru učit důvěřovat té pravé. Ono jí nakonec nezbyde nic jiného, než se podvolit a zjistit, že to takhle jde nejlépe.
  Chcete-li nejlepší kurz pravou mozkovou hemisférou s podrobným a zajímavým výkladem, přijďte si pro něj do Ateliéru Mozaika.

Za nákup kurzu PHM získáte také 12 skvělých webinářů. Výuku si oblíbily i ženy, které nemají k počítačům kladný vztah, a přesto zvládají obsluhu i přístup hravě. Pro účastníky kurzu PHM jsou webináře zdarma.

V ceně máte webináře a videonávody

Zakoupením tohoto kurzu získáváte navíc roční online výuku formou oblíbených we­binářů – „Tužka jako cesta ke kreativitě“

V rámci věrnostního programu se po skončení kurzu můžete stát bezplatnými uživateli videonávodů. V Ateliéru Mozaika pro vás natáčí podrobné postupy, jak se co kreslí tužkou (kapka vody, zvířata, kytky, skleničky a mnohé další). Video­návody jsou v českém jazyce, součástí jsou i předlohy a tiskové materiály ke stažení, nechybí ani seznam pomůcek.

Kurz kreslení PHM pro mnoho účastníků znamenal první otevřené dveře do tvůrčího prostoru vlastní mysli. Ve všech dílech webinářů najdete vždy i velmi zajímavá cvičení pro rozvoj kreativity. Osvoboďte se k vlastní tvorbě.

Tvůrčí proces má své fáze a všechny se dají rozvíjet, pokud je uvolněn potřebný prostor. Většina účastníků kurzů, a to až 70 %, se nachází v pasivní fázi. Jen hrstka v produktivní a zrnko jsou kreativci. Což je v pořádku. Kurzy se zaměřují na lidi, kteří si myslí, že se jich kreslení netýká, protože k tomu nemají potřebné schopnosti, ale i pro lidi, kteří již nějaké zkušenosti mají a dostatečně je nerozvíjeli. Nikdy není pozdě začít. Proč většina lidí ztrácí schopnost kreativního myšlení?

 • Od dítěte k dospělosti - V útlém dětství kreslíme naprosto spontánně a s radostí, ať kresby vypadají jakkoli. Jednoho dne však dítě dojde do fáze, kdy už má v hlavě určitou představu a nedaří se mu ji přesně vyjádřit. Začne kresby hodnotit a v mnohých případech se stává, že dojde k negativnímu závěru a od kreseb odchází. Pokud není hnáno vnitřní silou anebo nemá motivující prostředí, své schopnosti dále nerozvíjí.

Také se vstupem do základní povinné docházky dochází k téměř okamžitému ústupu kreativity, poněvadž ve škole jsou veškeré informace podávány jako fakta, která musí dítě přijímat. Náš vnitřní badatel je upozaděn a do silného vedení se dostává logická (levá) část mozkové hemisféry.

 • Kreativita se dá rozvíjet jen tehdy, když je uvolněn potřebný prostor. Co všechno tvůrčí myšlení nemá rádo? Jsou to fakta, příkazy, zákazy, nedostatek prostoru pro vlastní názor. Kreativita je schopnost vnímat jinak, rozbourávat tendence, inovovat, hledat jiné možnosti, tvořit nové hodnoty.
 • Tvůrčí proces má svoje fáze a všechny se dají rozvíjet. Vždy to byly nové nápady, co hnaly lidstvo kupředu.

Rozlišujeme tři základní druhy lidské aktivity ve vztahu k tvořivosti:

 • Reproduktivní – pasivní
 • Produktivní – začínající aktivita
 • Kreativní – aktivita je již výrazně originální

Ateliér Mozaika poskytuje nejširší nabídku klasických i online kurzů po celé ČR, například v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Plzni a v dalších městech. Aktuálně vypsané termíny naleznete na webových stránkách.

Stát se může pouze:

 • Naučíte se krásně kreslit a budete z toho mít velkou radost
 • Kurz vás posune novým směrem
 • Zjistíte, že máte i další dary – talent
ZOBRAZIT CELÝ POPIS

Objednejte si tuto aktivitu

ZVOLENÁ VARIANTA
Objednávka
(pro zobrazení ceny vyberte termín)
VYBERTE ČAS A CENU DNE 27.11.2022
DOPOLEDNE

Tuto aktivitu není možné bezplatně stornovat či přerezervovat.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
vzdělávací
ČASOVÁ NÁROČNOST
50 hodin
| Recenze
3.8

Další aktivity v okolí