0
On-line rezervace od 150 Kč
REZERVOVAT

Solná jeskyně v Solném království - pojďte si odpočinout

Solná jeskyně v Solném království - pojďte si odpočinout
7 FOTEK

Návštěva solné jeskyně se doporučuje nejen osobám se zdravotními problémy, ale také zdravým lidem, např. sportovcům, kteří potřebují po intenzivním tréninku dočerpat minerály. Neváhejte a přijďte si k nám odpočinout!

Garance ceny
Tuto aktivitu u nás nakoupíte za stejnou nebo výhodnější cenu než na místě.
Zrušení zdarma
Změnily se Vám plány? Nevadí, tuto aktivitu můžete zrušit kdykoliv do pře začátkem. Peníze Vám obratem vrátíme v plné výši.
Ručíme za poskytnutí služby
Občas se může stát, že někdo udělá chybu. V takovém případě vše vyřešíme za vás a to včetně kompenzace ceny až do plné výše.
Flexibilní změna rezervace
Jsme moderní on-line služba. U nás si můžete libovolně měnit termín rezervace aktivity stejně jako jste zvyklí u hotelů či vlaků.
Garance ceny
Tuto aktivitu u nás nakoupíte za stejnou nebo výhodnější cenu než na místě.
Zrušení zdarma
Změnily se Vám plány? Nevadí, tuto aktivitu můžete zrušit kdykoliv do pře začátkem. Peníze Vám obratem vrátíme v plné výši.
Ručíme za poskytnutí služby
Občas se může stát, že někdo udělá chybu. V takovém případě vše vyřešíme za vás a to včetně kompenzace ceny až do plné výše.
Flexibilní změna rezervace
Jsme moderní on-line služba. U nás si můžete libovolně měnit termín rezervace aktivity stejně jako jste zvyklí u hotelů či vlaků.

Informace k Solná jeskyně v Solném království - pojďte si odpočinout

 • Je nutné se dostavit alespoň 10 minut před zahájením procedury
 • Do jeskyně se nedoporučuje vstup osobám trpícím klaustrofobií (strach z uzavřených prostor), zvýšenou činností štítné žlázy, onkologickými potížemi
 • Před vstupem není žádoucí konzumace alkoholických nápojů a omamných látek
 • Vstup dětí do 12 let je možný pouze v doprovodu dospělé osoby
 • Vstup do solné jeskyně je bezbariérový
 • Lze zrušit a změnit do 1 dne před začátkem.

POPIS AKTIVITY

Účinky solné jeskyně

Sůl používaná ke stavbě solných jeskyní obsahuje zejména: jód, brom, selen, vápník, hořčík, draslík. Těmito prvky je nasycen vzduch v solné jeskyni. Uvádí se, že 45 minutový pobyt se vyrovná 2-3 dnům u moře. Je to pouhý odhad, protože každý z nás je jiný a reaguje individuálně.

Účinky minerálů a stopových prvků

 • Jód – obsažen v hormonech štítné žlázy, které řídí důležité procesy v organismu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svaly.
 • Vápník – má velký vliv na obranyschopnost organismu, zpevňuje kosti, snižuje krevní tlak a zvyšuje srážlivost krve.
 • Draslík – snižuje krevní tlak, prevence srdečních chorob, prokrvuje kůži, působí močopudně – pomáhá detoxikaci organismu.
 • Sodík – zvyšuje energii buněk, udržuje alkalickou kyselost v organismu.
 • Magnézium – ulevuje od bolesti při astmatu, chrání před srdečními chorobami, odbourává dlouhodobé vyčerpání.
 • Železo – zvyšuje nízkou hladinu červených krvinek a snižuje riziko infekce.
 • Brom – snižuje krevní tlak, reguluje nervový systém.
 • Selen – zvyšuje obranyschopnost, napomáhá překonat virová onemocnění, zpomaluje stárnutí, předchází zhoubným nádorům.

Účinky na zdraví

 • Léčba horních a dolních cest dýchacích (astma, dlouhodobé zápaly plic, chronické záněty průdušek a další)
 • Srdečně – cévní onemocnění (vysoký krevní tlak, doléčení po mozkové příhodě)
 • Choroby zažívacího traktu (žaludeční vředy, dvanácterník, zápal tlustého střeva)
 • Dermatologické problémy (alergie, ekzémy, lupénka)
 • Zvyšuje činnost vegetativního nervového systému
 • Neurózy, přepracovanost, stres a únava
 • Podporuje činnost štítné žlázy
 • Revmatizmus
 • Zrychluje také spalování tuků, vyhlazuje vrásky, zpomaluje proces stárnutí


Doporučujeme absolvovat 10 až 15 návštěv. Ideální je rozložit si tyto návštěvy do 2 až 3 týdnů. Nejdůležitější je první týden – doporučujeme 3-4 návštěvy, druhý a třetí týden jsou vhodné 2-3 návštěvy. Účinky pobytu v solné jeskyni obvykle přetrvávají 3 měsíce.

Případy, kdy je nutná konzultace návštěvy v solné jeskyni s ošetřujícím lékařem:

 • hyperfunkce štítné žlázy
 • nádorové onemocní
 • klaustrofobie
 • tuberkulóza
 • akutní zánětlivé stavy

Průběh relaxační hodiny

Vždy doporučujeme vstup do solné jeskyně v čistých náhradních ponožkách (nejlépe teplých a světlé barvy). Na podlaze solné jeskyně je sypká sůl a je velmi příjemné v ní chodit bez bot. Je to obdobné, jako když u moře chodíte po písčité pláži. Z hygienických důvodů nelze hodit na boso.
Současně je doporučeno ponožky po odchodu ze solné jeskyně přezout, abyste si sůl nedali do bot (proto říkáme „doporučujeme vstup v 'náhradních' ponožkách“).
Pokud nechcete vstoupit do solné jeskyně v ponožkách, obdržíte od nás jednorázové igelitové návleky. Není možný vstup s obuví na vysokém jehličkovém podpatku, na boso či v obuvi bez návleku. V případě, že je obuv mokrá (venku deštivé počasí, sníh) není možný vstup do solné jeskyně v návlecích, protože dochází ke znečištění soli na podlaze. Vstup do solné jeskyně je v tomto případě možný výhradně v ponožkách nebo s návleky na ponožkách.
Procedura začíná vždy v celou hodinu a trvá 45 až 50 minut.

Pokud máte zájem o pronájem celé solné jeskyně pro sebe, zvolte ve výběru vstupném ,,Rodina''

Je nutné se dostavit alespoň 10 minut před zahájením procedury. V případě, že již relaxace započala, není možné do jeskyně vstupovat.

Po vstupu do jeskyně se klienti usadí do lehátek, nastaví si polohu příjemnou k odpočinku a oddají se klimatu v solné jeskyni. Doporučujeme zhluboka dýchat střídavě nosem a ústy.
Po dobu relaxace je nutné se chovat tiše a nerušit ostatní klienty hlasitým hovorem.

Praktická doporučení

Oblečení doporučujeme vzdušné s dlouhým rukávem a nohavicemi. Teplota v solné jeskyni se pohybuje od 19 do 22°C. Pokud Vám bude zima, můžete využít připravené deky na přikrytí.
Na přezutí doporučujeme teplé náhradní ponožky. Na podlaze máme jemnou sůl a chůze v ponožkách je velice příjemná a navíc i zdravá.
Své věci si můžete uložit v uzamykatelných skříňkách, které jsou k dispozici v recepci. Za případnou škodu a ztrátu neručíme.
Před vstupem si prosím vypněte svůj mobilní telefon.
Před relaxací nedoporučujeme použití parfémů a intenzivních tělových deodorantů.

Děti a jejich pobyt v solné jeskyni

Pobyt dětí do dvou let doporučujeme konzultovat s lékařem.
Vstup dětí do 12 let je možný pouze v doprovodu dospělé osoby.
Solná jeskyně má pobyty rozděleny zvlášť pro dospělé a pro rodiče s dětmi. Chceme tímto dospělým zaručit klidnou relaxaci a naopak dětem maximální volnost.
Děti mají k dispozici hračky v prostoru soliště, kde si mohou hrát se solí jako s pískem. Při větším počtu dětí nebo při hodině určené dětem může být relaxační hudba nahrazena pohádkovým programem (nutno domluvit předem).
Děti je vhodné před pobytem v solné jeskyni převléknout do domácího oblečení (není podmínkou).
Rodiče a doprovod prosíme, aby na své děti dali pozor hlavně při hraní a pohybu v jeskyni. Mohlo by dojít k úrazu nebo by se mohla sůl dostat do očí.

Sůl se velmi dobře uplatňuje jako podpůrný prostředek při léčbě řady onemocnění dýchacích cest a dermatologických potíží. Možná i Vám nebo Vašim blízkým lékař doporučil ozdravný pobyt u moře. Za zlepšeným zdravotním stavem po této dovolené stojí právě sůl, která blahodárně působí na tělo i duši.

Naše solná jeskyně byla zhotovena patentovanou technologií z přírodních materiálů – z přírodní pryskyřice a z kamenné soli pocházející z polských solných hlubinných dolů – Bochni, Klodavy a Wieliczky. Na podlaze je rozsypaná mořská sůl. Příjemnou atmosféru dotváří relaxační hudba a vodní fontána. Pobyt v tomto jedinečném mikroklimatu se vyrovná 2-3 dnům stráveným u moře.

Prostředí v solné jeskyni je nasycené minerály a záporně ionizované, což je protipólem našeho dnešního prostředí – například televize, počítače, mobily a ostatní spotřebiče vyzařují kladné ionty, které jsou zdraví škodlivé. Pro srovnání si připomeňme, jak letní bouřka pročistí vzduch. Cítíme se uvolněně, dobře se nám dýchá a ve svěžím prostředí naše duše i tělo relaxují. Je to důsledek záporných iontů v ovzduší.

K vytvoření výjimečného mikroklima, které se vyznačuje vysokou bakteriální čistotou a vzduchem nasyceným léčivými minerály a stopovými prvky obsaženými v soli, přispívá také kvalitní klimatizace a vzduchotechnika. Teplotu v solné jeskyni udržujeme v rozmezí 18-23°C. Osvětlení a ozvučení jeskyně jsou uzpůsobeny pro odpočinek.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS

1. Nákupem si aktivitu rezervujete na konkrétní čas a termín
Po nákupu není potřeba nikam volat a ověřovat termín či dostupnost. Do několika minut Vám do e-mailu dorazí elektronická vstupenka s QR kódem na vybraný datum a čas.

2. Na místě ukážete elektronickou vstupenku
Provozovateli aktivity se prokážete platnou vstupenkou v telefonu. Vstupenku si samozřejmě můžete vytisknout, ale to je škoda papíru :)

3. Víc není potřeba :) Užijte si aktivitu.
Tak snadné to je.

Tuto aktivitu je možné zaplatit zaměstnaneckými benefity. Stačí si v pokladně zvolit platbu benefitní kartou.

Přijímáme tyto karty:

Zrušení či přerezervace zdarma
Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 dne před začátkem.

V případě zrušení vrátíme částku v plné výši
Pokud svou rezervaci zrušíte ve výše uvedené lhůtě, tak Vám peníze vrátíme v plné výši. Při zrušeni si můžete zvolit zda chcete peníze vrátit na kartu, bankovním převodem či na kredit a v budoucnu je využít na jinou aktivitu.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
wellness
ČASOVÁ NÁROČNOST
50 minut
On-line rezervace od 150 Kč
REZERVOVAT
Zrušení a změna zdarma do 1 dne před začátkem
Koupit jako dárek Originální dárkový poukaz

CENA ZAHRNUJE

 • 45 - 50 minut procedury v solné jeskyni
 • Procedura začíná v každou celou hodinu
 • 1 dítě do 120 cm v doprovodu dospělé osoby zdarma

Další aktivity v okolí

Podívejte se také na aktivity z kategorií

Wellness a koupání v Králově Dvoře Solná jeskyně v Králově Dvoře

Lidé také hledají

Aquaparky, bazény a koupaliště v Králově Dvoře Kosmetické služby v Králově Dvoře Masáže v Králově Dvoře Solárium v Králově Dvoře Wellness centra, sauny a vířivky v Králově Dvoře