0
ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK

Prohlídka zámeckého parku zámku Čechy pod Kosířem

Prohlídka zámeckého parku zámku Čechy pod Kosířem
5 FOTEK

Komentovaná prohlídka parku a staveb, které se v něm nacházejí, včetně tzv. Červené věže a Mánesova altánu s unikátní kolekcí děl Josefa Mánesa majících vztah k Hané

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu

Důležité informace

  • Aktuální otevírací dobu je potřeba si ověřit na webových stránkách zámku
  • Lze bezplatně stornovat do 12 hodin před uskutečněním

CENA ZAHRNUJE

  • Průvodce
  • Prohlídka - trasa B
  • Dítě do 6 let zdarma
  • osoby ZTP/P zdarma

Popis aktivity

Zámecký park v Čechách pod Kosířem, rozkládající se na ploše 21,5 ha, patří mezi nejcennější romantické krajinářské realizace v České republice. Na jeho tvorbě se významnou měrou podílel původem portugalský hraběcí rod Silva-Tarouca, proslulý dlouhou tradicí zájmu o zahradní tvorbu. Objekt je také významný častými pobyty malíře Josefa Mánese mezi lety 1849–1871, který mohl koncepci parku významně ovlivnit.

Komentovaná prohlídka parku a staveb, které se v něm nacházejí, včetně tzv. Červené věže a Mánesova altánu s unikátní kolekcí děl Josefa Mánesa majících vztah k Hané.

doba prohlídky: cca 45 minut

Zámecký park – stručná historie
Z počátku byla kolem tvrze a později zámku užitná zahrada, která se teprve v 18. století začala postupně proměňovat v zámecký park. Zmínky o výraznějších úpravách parku máme teprve z doby, kdy na zámku žil rod Silva Tarouca (1768 – 1943) Z původní barokní zahrady, z níž do současnosti zůstalo zachováno pouze několik prvků, vznikl v první polovině 19. století tehdy módní anglický romantický park. Tehdy byly vybudovány dva rybníky, došlo k zásadním modelacím terénu a výstavbě několika specifických drobných staveb. Poslední významná etapa vývoje parku je spojena s osobností Františka Josefa II. Silva Tarouca (1858 – 1936), Sám si říkal „filosof s rýčem“, což dokládá i množství sepsaných publikací, nejen na téma krajinářství. Své kroky týkající se úprav parku konzultoval se svým mladším bratrem Arnoštem Emanuelem (1860 – 1936), zakladatelem přírodně krajinářského parku v Průhonicích u Prahy. František obohatil park o množství vzácných dřevin pocházejících především z Ameriky a Asie. Po jeho smrti však začal park pomalu chátrat, opět udržován začal být od 90. let. V současné době je, stejně jako zámek, spravován Vlastivědným muzeem v Olomouci.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS

Objednejte si tuto aktivitu

Objednávka
(pro zobrazení ceny vyberte termín)
VYBERTE ČAS A CENU DNE 1.4.2023
DOPOLEDNE
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 12 hodin před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
kultura
vzdělávací
ČASOVÁ NÁROČNOST
45 minut

Informace k pobočce

zámecký areál Čechy pod Kosířem

Další aktivity v okolí