0
ZPĚT NA VÝPIS NABÍDEK

Wally-Ball v hostomickém sport-relax centru HejbejmeSe.cz

Wally-Ball v hostomickém sport-relax centru HejbejmeSe.cz
4 FOTKY

Už jste si někdy zahráli tuto skvělou hru? WallyBall je „volejbal hraný na squashovém kurtu, oproti klasickému volejbalu méně náročný, zato ještě zábavnější." Oproti klasickému volejbalu má wallyball tu výhodu, že veškerou fyzickou námahu můžete místo běhání za zakutálenými míči soustředit do vlastní hry.

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu

Důležité informace

  • Vstup pouze v čisté sálové obuvi
  • Lze bezplatně stornovat do 1 dne před uskutečněním

CENA ZAHRNUJE

  • Pronájem kurtu na 60 min
  • míč
  • síť
  • wifi
  • parkování

Popis aktivity

Co je Wallyball?


Wallyball je oblíbenou verzí klasického volejbalu hraného na speciálně upraveném squashovém hřišti. Ze squashe také přebírá některé základní atributy dané uzavřeným hřištěm, jako je odraz od stěn.
Wallyball využívá, stejně jako squash, odrazů míče od stěny, takže i když se vám nepodaří úplně ukázkový úhoz a míč se odrazí od stěny, zůstává ve hře a je na soupeři, aby si s vaší "falší" poradil... Výhru vám nezaručíme, ale že se nudit rozhodně nebudete, to vám garantujeme!

Podobně jako ve squashi, badmintonu či nohejbale i ve wallyballu uplatníte fyzickou zdatnost, postřeh a rychlost a současně vyzkoušíte obětavost a kolektivní spolupráci. Kromě jiného se pěkně odreagujete a pobavíte s přáteli.

WALLYBALL – HRA PRO KAŽDÉHO

Nejen pomalejší míč, ale i poměrně volná pravidla zpřístupňují wallyball i pro "sváteční" hráče.
Wallyball je proto ideálním sportem pro firemní teambuilding, pro skupiny přátel, ale i pro rodinné turnaje.

Z HISTORIE WALLYBALLU

Wallyball je atraktivní sport, jehož zasloužená obliba stoupá v poslední době i u nás. Vznikl v USA koncem sedmdesátých let, oficiálně je uváděn rok 1979.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA WALLYBALLU

Wallyball je nová sportovní hra, která vznikla spojením volejbalu a squashe. Wallyball se hraje na squashovém kurtu, kdy síť protíná kurt uprostřed. Pravidla wallyballu jsou poměrně "volná", základním pravidlem je dobrá zábava a radost ze hry.
Výška sítě je pro muže 240cm a pro ženy 220cm. Družstvo musí odbít míč přes sít maximálně na tři pokusy a může k tomu využívat boční i zadní stěny kurtu. Družstva musí být minimálně dvoučlenná, lze hrát i čtyři proti čtyřem. Wallyballisté používají jiný míč než klasičtí volejbalisté, míč má tlumenější odraz a pro začátečníky je lépe ovladatelný. Zápas se hraje na tři vítězné sety do patnácti bodů. Podává vždy družstvo, které uhrálo předchozí bod.
Pravidla ale umožňují i možnost střídání, pokud hraje lichý počet hráčů nebo pokud je hráčů více, než by se jich najednou na squashové hřiště vešlo.
Při hře přes síť se míč nesmí dotknout zadní stěny, ale odrazy od bočních stěn jsou povoleny.
Při přihrávce jsou povoleny odrazy od všech stěn, od bočních i od zadní a to dokonce několikrát. Díky tomu je wallyball opravdu dynamickým sportem s plynulou hrou.

MÍČ PRO WALLYBALL

Pro wallyball byl vyvinut speciální míč s nižším odrazem, takže je "línější" a hratelnější i pro méně zdatné hráče.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 1 den před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
páry
rodina
skupina
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
sport
ČASOVÁ NÁROČNOST
1 hodina
| Recenze
4.9

Další aktivity v okolí