0
ZPĚT NA DETAIL AKTIVITY

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž
12 FOTEK

V našem centru Masáže Praha vám již mnoho let poskytujeme klasické masáže spolu s rehabilitací, aromaterapeutické nebo antimigrenózní masáže, reflexní terapie, manuální lymfodrenáže, masáže lávovými kameny, čokoládové masáže, medové masáže či indické masáže hlavy a mnohé další služby.

Výhodnější cena
Snadná změna objednávky
Garance vrácení peněz
Zrušení zdarma
Ručíme za poskytnutí služby
Lístek v mobilu

Důležité informace

  • Lze bezplatně stornovat do 2 minut před uskutečněním

Popis aktivity

Manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika, při které speciálními hmaty popoháníme lymfu, jejíž drobné cévy jsou ukryty pod kůží. Tím zlepšujeme její průtok mízním systémem. Jelikož pomocí lymfatického systému se naše tělo zbavuje škodlivin, je tato masáž vynikající prostředek při preventivní detoxikaci organismu, ošetřuje tak otoky, celulitidu, jizvičky, ale také pomáhá při migréně či křečových žilách.

Slovo drenáž znamená „odvod nebo odtok tekutiny". A proč manuální?
Žádný přístroj nenahradí citlivé ruce zkušeného terapeuta, které rozpoznají sebemenší změny a rozdíly na Vašem těle. Těm se pak může více věnovat a masáž je pak účinnější a efekt znatelnější.

Než začneme s celkovou manuální lymfodrenáží, je nezbytné bazální ošetření krku. Vyprázdnění uzlin na krku musí být vždy součástí každé drenáže! Takové ošetření by mělo předcházet i pokud absolvujete drenáž přístrojovou, aby se rozprouděná lymfa v těchto místech nezbrzdila a měla se kam „hnát“. Bez této služby se žádná manuální lymfodrenáž nemůže obejít, následně by Vás totiž mohla například rozbolet hlava. Proto doporučujeme raději lymfodrenáž manuální než-li přístrojovou, je to velmi jemná technika, kde síla nemá místo.

Na správnou funkci lymfatického systému má vliv samozřejmě i strava, pitný režim, celý životní styl. To vše s Vámi během masáže nebo až po ní určitě probereme. I vy se pak můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

Nejčastější problém, který řešíme lymfatickou drenáží jsou otoky, a to zejména otoky kotníků, např. po dlouhodobém sezení či stání, kdy cítíte celkovou únavu nohou. Takový otok se vytvoří z nahromaděné lymfy, kterou odvedeme do uzlin a přes hrudní mízovody a horní dutou žílu do krevního oběhu. Krev projde játry a ledvinami, tam se vyčistí a odpadní látky tak odchází z těla ven.

Další problém, s kterým k nám klientky přicházejí je dobře známá celulitida. Míza se tvoří z krve. Jídlo, které v žaludku strávíme se rozložené na živiny dostává do krve a pak také do lymfatického systému. Lymfa v okolí žaludku je tedy bohatá na drobné kapénky tuku z jídla. Také regeneraci pokožky můžeme urychlit pomocí lymfodrenáže např. u drobných jizviček po operacích či úrazech nebo po popáleninách. Na migrénu pak doporučujeme manuální lymfodrenáž hlavy, obličeje a krku.

Velmi významnou roli hraje manuální lymfodrenáž při detoxikaci a také při zvýšení obranyschopnosti, ale také pomáhá zlepšovat kondici, a to až o 10 – 15%. Může pomoci také jako prevence imunitních selhání a nádorových onemocnění. Na psychiku má vliv především v případě nedostatku jemného dotyku a s tím spojených negativních duševních stavů. Počet lymfodrenáží se řídí individuálními potřebami klienta.

Pro zběžnou orientaci uvádíme:

  • Preventivní detoxikace organismu – doporučujeme minimálně 1x měsíčně celkovou manuální lyfodrenáž
  • Prevence celulitidy – 1x měsíčně celkovou lymfodrenáž a alespoň ještě jedna drenáž dolních končetin a hýždí
  • Křečové žíly, migrény a jiné místní problémy – 2x měsíčně ošetření problematických míst
  • Lymfedém, celulitida, jizvičky, těžké nohy – minimálně 10 ošetření – doporučujeme 2-3x týdně
ZOBRAZIT CELÝ POPIS

Objednejte si tuto aktivitu

ZVOLENÁ VARIANTA
Zrušení či přerezervace zdarma

Tuto aktivitu můžete bezplatně stornovat či prerezervovat do 2 minuty před začátkem. V případě zrušení v této lhůtě Vám bude vrácena uhrazená částka v plné výši.

VHODNÉ PRO
jednotlivec
LZE PROVOZOVAT ZA POČASÍ
TYP AKTIVITY
wellness
ČASOVÁ NÁROČNOST
1 hodina - 2 hodiny

Informace k pobočce

Roh s ulicí Perunova u ČSOB v blízkosti nám. Jiřího z Poděbrad.

| Recenze
4.8

Další aktivity v okolí